Меню

Борислав Розенблат: 14-річний житомирянин Микола Сизухін буде лікуватися за кордоном

Категорія: Актуальні теми
09-07-2019
177

Вже кілька місяців житомирянин Микола Сизухін бореться із важкою недугою: у 13 років він почув страшний діагноз «Надтяжка набута апластична анемія» і з того часу постійно лікується.

У нього гематологічне захворювання, що виникає внаслідок ураження червоного кісткового мозку. Апластична анемія означає нездатність стовбурових клітин червоного кісткового мозку генерувати зрілі клітини крові.

Піврічне перебування в «Охмадиті» у відділенні ТКМ, ІМДХТ та імунотерапії не дало позитивного результату. Рідні та близькі шукали можливість врятувати життя підлітка, піклуватися, збирали самостійно кошти і сьогодні отримали гарні новини – Микола поїде на операцію в Білорусь.

Це стало можливим завдяки підтримці Борислава Розенблата, який отримав їхнє звернення й одразу ж включився у роботу.

«Буквально сьогодні ми отримали позитивну інформацію, що нашого Миколу приймуть на лікування в білоруській клініці, а всі необхідні кошти – 150 тисяч доларів надійдуть із бюджетної програми «Лікування громадян України за кордоном» Міністерства охорони і здоров’я. Я щиро радію, що нам спільно вдалося зробити перший, але такий важливий крок, - говорить Борислав Розенблат. – Цей хлопчик, попри юний вік, вже чимало здолав і попереду в нього все має бути тільки добре. Головне – ніколи не здаватися і обов’язково знайдуться ті, хто допоможе і підтримає. Такі питання не можна лишати поза увагою, тож для мене важливо не бути осторонь».

Операція за кордоном – це реальний і єдиний шанс для Миколи, адже в Україні така алогенна трансплантація стовбурових геометичних клітин від неродинного донора не проводиться з технічних причин. Лікарі робили усе можливе, але далі справа за їх іноземними колегами.

«Моя мета - доступність лікування за кордоном для кожного українця, а не лише за сприяння народного депутата. Це все повинно бути передбачене в межах страхової медицини. Постійно повторюю, що загальнодержавна страхова медицина є гарантією забезпечення надання медичної допомоги. Миколі та його батькам бажаю здоров'я, сил, терпіння і довгих років життя. Сподіваюся на швидке одужання і особисту зустріч з цим талановитим і завзятим земляком», - наголошує Борислав Розенблат.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)