Меню

Борислав Розенблат вручив вчителям грамоти і медалі від Верховної Ради України

Категорія: Актуальні теми
29-09-2016
365

Сьогодні мав чудову нагоду привітати житомирських освітян із грядешнім професійним святом та вручити кращим з кращих грамоти і медалі від Верховної Ради України!

Скажу відверто – дуже хвилювався під час свого виступу. Коли виступаєш перед вчителями, у будь-якому віці відчуваєш себе як на іспиті. Розумієш, що перед тобою інтелектуальна еліта народу...

Я не втомлюся повторювати, що людина освічена це – вільна людина. Їй ніхто не може нічого нав’язати, бо вона здатна сама розібратися в будь-якій ситуації. Вона має свій розум і своє бачення.

І саме за формування цього бачення з раннього дитинства я хочу подякувати нашим дорогим вихователям, вчителям та викладачам! Дякую, що робите з нас освічених людей! А також за всю ту любов, яку ви даєте дітям, за кропітку щоденну працю…

Я знаю, про що кажу, адже бачив усе це на власні очі. Моя мама теж була вихователем у дитячому садочку. Я пам’ятаю, скільки часу вона присвячувала роботі, як ночами писала ці тематичні плани, готувала заняття… Вчительство – це покликання! Дякую за те, що ви є!

Окрім медалей та нагород від Верховної Ради, я приніс нашим дорогим освітянам ще й хороші новини! Реформу освіти запущено!

Вона полягає не лише в тому, що незабаром ми перейдемо на 12-річну систему, але й у зміні підходу до самого процесу навчання та взаємодії між учителями, батьками і школярами. Це реальний крок до європейських стандартів освіти!!
Не менш важливим етапом реформи є зміна в ставленні до освітянина в суспільстві. Вчитель – це не бюджетник, який отримує копійки за залишковим принципом. Це людина, яка виховує нове покоління українців і її праця має бути гідно оплачена!

Тож, вже у 2017 році видатки зведеного бюджету на освіту зростуть до 145 мільярдів гривень!!! Це на 21 мільярд гривень більше, ніж у поточному році. Зарплати освітян зростуть на 33%. Можливо, для вас це поки що якісь ефемерні цифри, але це все вже закладено у проекті бюджету на 2017 рік і скоро ви відчуєте реальні зміни!!!

Ще маленька, але важлива ремарка для тих, хто не втомлюється говорити, що «все пропало» і грошей в країні немає. У 2013 році бюджет розвитку нашого міста Житомира складав 40 мільйонів гривень. Це кошти, за які ми мали ремонтувати дороги, під’їзди, дахи… Навіть якщо перевести на курс долара по 8 гривень, це невелика сума – усього 5 мільйонів доларів. Цього ж року (2016) бюджет розвитку нашого міста становить 400 мільйонів гривень, тобто, 16 мільйонів доларів!!!! Це результати реформи децентралізації. Є різниця? І це у воюючій країні, коли ми намагаємося спрямувати максимум коштів на обороноздатність!

Можливо, зміни відбуваються не так швидко, як нам би цього хотілося, але ми не стоїмо на місці. Я вірю, що спільними зусиллями нам вдасться збудувати нову країну. Я знаю, що кожен з вас докладає максимум зусиль для цього. Зі свого боку, як ваш представник у Парламенті, обіцяю робити все можливе, щоб ви отримували гідну зарплатню і могли працювати в комфортних умовах. Ще раз низький уклін дорогим освітянам! Зі святом!

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)