Меню

Борислав Розенблат: я не дозволю перетворити Житомир у «кам'яні джунглі»

Категорія: Актуальні теми
04-07-2016
804

У неділю, 3 липня, кілька десятків людей зібралося на розі вулиць Київської та Театральної на підтримку житомирян, що власними силами зводять на цьому місці сквер. Людям протистояли бійці батальйону «Айдар». Вони, за їхніми ж словами, прийшли відстоювати інтереси міської влади та забудовника, який збирається звести тут житловий будинок і пообіцяв надати їм квартири. На підтримку активістів, які хочуть побудувати Сквер Героїв України, приїхав народний депутат Борислав Розенблат. Гарячі перепалки тривали кілька годин, але, схоже, кожен залишився при своєм.                        

У Житомирі почастішали скандали, пов'язані з забудовою зелених зон: люди протестують проти зведення нових секцій висотки у міському парку культури та відпочинку ім. Гагаріна, мешканці Корбутівки мітингуть проти забудови рекреаційної зони, продовжується протистояння на ділянці за адресою Київська, 6 між представниками АТБ і активістами, як іхочуть бачити там Сквер ГероївУкраїни.

За словами народного депутата України Борислава Розенблата, такі скандали виникають через те, що обласний центр забудовується хаотично без комплексного плану:

«Я –будівельник і я знаю, що будь-яка забудова повинна починатися з комплексного планування. Я хотів би побачити план зонування міста, де будуть чітко визначені зелені та рекреаційні зони, пішохідн івулиці, ділянки під житлову та громадську забудову, місця для відпочинкудорослих та дітей, місця для парковки транспорту тощо. Тоді б усе було простіше і не виникало б скандалів щодо забудови зон відпочинку. Якби у генплані було б чітко прописано, що та чи інша ділянка є непридатною для забудови, бо вона належить до рекреаційної чи паркової зони, не було б і простору для маніпуляцій»,– пише народний депутат на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

У своєму дописі Борислав Розенблат підіймає ще одну важливу проблему – спекуляції на тему житла для військовослужбовців, які брали участь у бойових діях на Сході України. За його словами, забудовники вигадали нову «схему» для узаконення не зовсім законного будівництва:

«Ця схема полягає у тому, щоб легітимувати незаконне будівництво, пообіцявши надати кілька квартир для учасників АТО. При чому, жодних гарантій забудовник не дає–одні обіцянки. Не хочеться згадувати про недобудови, яких у Житомирі вдосталь, але доводиться. Хіба не такими обіцянками дешевого житла видурювали гроші у інвесторів Олвіта-Буд, Щорса, 155? Щось вдалося добудувати бюджетними коштами, але більшість будинків продовжує стояти і розвалюватися. До кого йти з претензіями, якщо забудовник не з Житомира? Я за те, щоб будували житло для військових, але проти спекуляцій на цьому питанні. У Житомирі є багато вільних ділянок, де можна зводити висотки для бійців АТО. Але забудовники їх чомусь не розглядають. Кожен хоче увірвати шматок парку чи  побудуватися у центрі. Чому не можна паралельно будуватися і озеленювати місто–зводити житло і розбивати парки та сквери?»,–пише нардеп.

Пізно ввечері 30 червня на будівельному майданчику на розі вулиць Київської та Театральної, за який вже кілька років поспіль житомиряни «воюють» з корпорацією АТБ, з’явилися чоловіки у військовій формі з нашивками батальйону «Айдар» і поставили там залізний вагончик. Вони одразу заявили, що не дадуть будувати тут сквер, бо на цьому місці має з’явитися будинок з квартирами для учасників АТО.

Активісти переконані: «айдарівців» покликали представники корпорації АТБ, щоб повернути собі цю ділянку:

«Ніякого будинку там бути не може. Колись хотіли вже будувати на цьому місці дев’яти поверховий житловий будинок з вбудованим культурно-адміністративним центром. Проект робили. Але згідно висновків експертів тут знаходиться плавун, і будівлю не побудуєш. Тому це все брехня і спроби повернути собі ділянку шляхом спекуляцій на проблемах житла для військових. Ми вже два роки боремося за те, щоб на цьому місці був сквер. АТБ незаконно отримало цю ділянку у користування. Поки тривають суди, ми вирішили зробити благоустрій території. Почали з утеплення стіни сусіднього будинку. Кошти на це дають меценати і прості люди, які хочуть, щоб у Житомирі нарешті з’явилося місце для вшанування Героїв. Ми хочемо довести справу до кінця, а нам заважають», – говорить координатор ГО «Рух Автомайдан-Житомир» Юлія Демчук.

Кілька тижнів тому на прес-конференції міський голова Сергій Сухомлин сказав, що сквер на місці знесеного громадою у 2014 році АТБ не вписується в архітектурний ландшафт міста і, можливо, там слід збудувати якийсь бізнес-центр. На думку Борислава Розенблата, це ідеальне місце для скверу:

«Я сподіваюся на розсудливість місько ївлади. Якщо в когось підніметься рука знести те, що будують житомиряни за свої кошти і власними зусиллями для вшанування пам'яті тих, хто загинув за Україну, то я знову вступлюся за громаду міста. Якщо Житомирська міська рада та головний архітектор міста вирішили зробити з Житомира кам'яні джунглі, то я буду рішуче проти. На мою думку, ми маємо старатися відновити історичний вигляд міста і берегти те, що належить усім житомирянам. А будувати бізнес-центри чи житлов ібудинки можна деінде»,  – вважає нардеп.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)