Меню

Із законом про бурштин та ж ситуація, що й з недоторканністю: всі про це говорять, але ніхто приймати не хоче, - Розенблат

Категорія: Актуальні теми
31-03-2017
233

29 березня народний депутат України Борислав Розенблат разом з головою Житомирської облдержадміністрації Ігорем Гундичем, очільником житомирської поліції Вячеславом Печененком та колегою нардепом Володимиром Арешонковим побували в Олевську і поспілкувалися з місцевою громадою, щоб обговорити шляхи вирішення проблеми незаконного видобутку бурштину. 

Людей хвилює одне питання – коли легалізують видобуток бурштину і вони зможуть законно заробляти.

«Із законом про бурштин та ж ситуація, що й з питанням про недоторканність народних депутатів: про це всі говорять, але ніхто приймати не хоче. Адже гроші від незаконного видобутку дуже «гріють» людей, які «кришують» цей бізнес. Вони сьогодні просто обкрадають і вас, і нашу державу», - розповів людям народний депутат України Борислав Розенблат.

Він також коротко розповів про проект закону, який має підтримати Верховна Рада:

«23 лютого я подав новий законопроект. Він дасть можливість кожному із вас працювати, створити старательські артілі. Суть закону проста: є землі, де є поклади бурштину. Створюється підприємство – будь-якої форми власності. Бере в оренду цю ділянку. Звертається до обласної ради про отримання дозволу. Коли підприємство зареєстроване, воно подає документи на розроблення ділянки. Якщо є кілька компаній на одну ділянку – проводиться конкурс. Питання конкурсу визначається окремим положенням, яке формується на місцях. Коли виконується видобуток, 20% має йти на рекультивацію земель. Найголовніше – це легальний видобуток, податки, робочі місця. Так, вам доведеться платити податки і проводити після себе рекультивацію, але це все буде законно», – пояснив нардеп.

Голова ОДА Ігор Гундич закликав громадськість долучитися до законотворчого процесу, аби були враховані інтереси громадськості:

«Вам роздали проект закону. Протягом тижня надайте свої пропозиції народним депутатам. Це буде ваш вклад».

Крім того, людям розповіли, як у незаконний спосіб були отримані спецдозволи на  розробку більш ніж 5 тисяч гектарів на перспективних ділянках на Житомирщині. За словами Ігоря Гундича, цим питанням займеться генеральна прокуратура та суд:

«Що стосується ліцензії, яка була видана трьом фірмам, то я сам, як і ви був не в курсі про видачу цих ліцензій. Інформація, яку я отримав, не просто здивувала, а «розірвала мене». Я не можу зрозуміти, яким чином в обхід рішень обласної ради, тому що облрада дає погодження на надрокористування, на отримання ліцензії, за якоюсь незрозумілою згодою були отримані ці ліцензії. На сьогодні подана заява до суду в інтересах захисту держави і я, як голова облдержадміністрації можу гарантувати лише одне, що я прикладу максимум зусиль, щоб ці ліцензії анулювати», – каже голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

Нагадаємо, 22 березня з трибуни Верховної Ради звинуватив чиновників з Державної служби геології та надр України у незаконній видачі спецдозволів на видобуток бурштину фірмі з Гонконгу. Компанія без аукціону та без погодження обласної ради отримала права на розробку більше ніж п’яти тисяч гектарів надр на перспективних ділянках Житомирщини.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)