Меню

Легалізація видобутку та реалізації бурштину - на круглому столі у Рівному

Категорія: Актуальні теми
12-03-2015
257

Доброго вечора шановні друзі, прихильники та опоненти! 
Сьогодні був чудовий і сонячний день! 
Вчора ввечері ми отримали звістку про те, що Україні все-таки надали кредит від МВФ на чотири роки - 17,5 млрд. доларів. Це вселяє в нас оптимізм стосовно перспектив розвитку економіки. 
Але, як і раніше, я сьогодні стверджую, що тільки за рахунок наповнення бюджету українськими підприємствами, за рахунок підйому українського виробництва ми матимемо змогу вийти з цієї фінансової кризи. 
Тільки зростання добробуту українців змусить людей повірити нам, повернути Крим і, врешті решт, звільнити Донбас. Коли люди бачать на телеекранах одну розруху, те, що Укрїна постійно бере борги, це не підвищує авторитет влади. Всі розуміють, що борги доведеться віддавати нашим дітям. Проте, сьогодні ми знаємо - це вимушений крок. Але я сподіваюся, що це останній раз, коли Україна звертається за допомогою до Міжнародного Валютного Фонду. Надалі ж ми будемо залучати інвестиції і створювати нормальні умови для роботи інвесторів. 

До речі, одним із джерел наповнення нашого бюджету може стати легалізація видобутку та реалізації бурштину. Сьогодні ми мали робочу поїздку в Рівне, де відбувся круглий стіл якраз на цю тему. На ньому були присутніми 8 народних депутатів, які представляли практично усі фракції коаліції, та очільники трьох областей, де існує ця проблема. Зокрема, в обговоренні взяли участь народні депутати Павло Дзюблик, Вадим Кривенко, Юрій Гузь, Юрій Вознюк, голова Житомирської обласної ради Віталій Француз, голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков, голова Рівненської облради Михайло Кириллов, заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик. 
Нелегальний видобуток бурштину - це екологічна і економічна трагедія українського Полісся. Проблема в тому, що немає закону.
У Верховну Раду України було подано два схожі законопроекти. Автором одного з них є мій колега з Рівненщини Юрій Вознюк. Другий був написаний вашим покірним слугою в співавторстві з моїми колегами з “Народного фронту” Павлом Дзюбликом і Вадимом Кривенком, моїми однопартійцями Володимиром Арешонковим, Миколою Томенком та Василем Яніцьким.Після бурхливого обговорення, було вирішено підтримати наш законопроект. 
Я вважаю, пан Вознюк зробив дуже серйозний крок. Він подивився, що наш проект Закону більш масштабний, більш системний, і вирішив в його підтримку зняти свій. 
Я дуже поважно до нього ставлюся, тому що це позиція справжнього народного депутата, який не ставить за мету себе показати, а перш за все опікується тим, щоб зробити добро людям.
Наш закон повинен легалізувати видобуток бурштину. Він повинен не заборонити, а створити умови для того, щоб люди мали можливість на законних підставах видобувати цей дорогоцінний камінь і при цьому наповнювати місцевий бюджет. 
Якщо ми виведемо цей процес на високий рівень, то Україна матиме можливість диктувати ціну на зовнішніх ринках. Я сьогодні пожартував, згадуючи, що у 19-му столітті ціна золота в світі коригувалась по ціні золота в Бердичеві. От яка була ціна у Бердичеві - така й була у всьому світі. Те ж саме може бути і з бурштином.
Жителі Полісся ходять ногами по мільйонам цих гривень, гроші течуть в кишені кримінальних авторитетів, а не йдуть на розвиток нашої країни, підтримку Збройних сил України чи якихось соціальних програм для наших людей. 
Дякую губернатору і голові обласної ради Рівненщини за організацію круглого столу і запрошення на це обговорення. У нас вийшла відверта і змістовна розмова. Багато було заперечень і поправок. 
Я думаю, що до другого читання буде не менше 40 листків додатків і зауважень до цього закону, але ми вже маємо площадку для обговорення.
Після повернення з Рівного ми з Володимиром Арешонковим поїхали на зустріч з федераціями профспілок Житомирської області, де мали дуже жорстку розмову з людьми. Ми вислухали багато скарг щодо розміру пенсій та зарплат, про знецінення гривні та підвищення тарифів, про все, що у людей на душі. 
Я розумію, що українці не хочуть сьогодні чути про війну та економічні проблеми. Вони втомилися від чекання, вони хочуть жити. 
Від нас, народних депутатів, люди вимагали донести до урядовців інформацію про те, що українці хочуть реформ. Зрозумілих реформ і в конкретні строки. Я відверто кажу, було важко. Я вислухав дуже багато критики на свою адресу, але погоджуюся з людьми, бо їм наболіло. Я це сприймаю, як завдання для себе - змусити уряд проводити реформи, змусити парламент приймати закони, щоб виходити з цієї економічної кризи, створювати робочі місця і підвищувати соціальний рівень українців.
Ввечері я ще йду на телебачення - буду на Еспрессо.ТВ. Роботи ще багато, день тяжкий, але плідний. 
Ось такий він - один із днів мого життя. 
Дякую за увагу.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)