Меню

Ми маємо можливість повернути кошти вкладників", - Борислав Розенблат

Категорія: Актуальні теми
15-11-2016
316

Більшість законопроектів, які планують депутати сьогодні включити до порядку денного, стосуються банківського сектору, а також вирішення проблеми ошуканих вкладників банку.

Про це повідомляє кореспондент "Подробиць" Ольга Рицар.

Один з таких законопроектів зобов’язаний повернути кошти ошуканим вкладникам банку "Михайлівський".

Більшість депутатів кажуть, що держава в цьому випадку не зобов’язана повертати кошти, однак вони готові піти на даний законопроект заради стабільності в країні. Також депутати стверджують, що краще вирішити цю проблему законодавчим шляхом, аніж люди будуть виходити на мітинги.  

"Єдине, що налаштовує на позитив – це те, що активи пана Поліщука заарештовані, а всі слідчі дії будуть виконані, всі керівники банка заарештовані. Ми маємо можливість повернути кошти вкладників", - заявив народний депутат БПП Борислав Розенблат.

"Чи буде сьогодні цей законопроект? Я вважаю, що буде. Всі фракції парламенту, провладні опозиційні підтримують конституційне право громадянина України. Наразі це питання можна врегулювати за 25-20 хвилин, якщо це буде два читання - це два тижні максимум і ці люди отримають гроші", - добавив народний депутат БПП Іван Вінник.

Більшість фракцій підтримують законопроект і вже 276 народних депутатів проголосували за те, аби включити його до порядку денного.

А після ранкового засідання його має розглянути профільний комітет і вже на вечірньому засіданні депутати планують його ухвалити у першому читанні.

Більшість депутатів, що все ж таки ухвалять. Однак кажуть, що сам документ не вирішує проблеми банкрутства банків і не оздоровлює банківську систему.

"Це тільки, на превеликий жаль, симптоматичне лікування, рефінансування банків стало легітимним злочинним шляхом викачування грошей з держбюджету і з людей. З 2008 року через банки було викачано з України 600 мільярдів гривень", - голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

Перш ніж приступити до порядку денного, спікер Верховної Ради змушений був оголосити півгодини перерви. Через те, що депутат Юрій Шухевич вийшов до трибуни виступати від БПП, хоча сам належить до Радикальної партії.

Депутати довго з’ясовували це непорозуміння і вже через пів години приступили до порядку денного.

І першим ділом депутати проголосували за звернення до Євросоюзу з проханням ухвалити безвізовий режим, мовляв, Україна виконала усе домашню завдання, яке вимагала Європа. 

Детальніше за посиланням: 

В Раді вирішують проблему ошуканих вкладників банку

 

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)