Меню

Пам'ять, примирення, перемога

Категорія: Актуальні теми
09-05-2014
235

Дорогі друзі! Шановні українці! 
Напередодні великого свята - Дня перемоги я хотів би привітати усіх ветеранів і учасників Другої світової війни. Сьогодні під час урочистого засідання сесії Президент Порошенко сказав, що закінчення Другої світової війни не зробило Україну вільною, а після 70-річного миру на її території знову йдуть бойові дії. І саме тому наша країна, проти якої здійснюється військова агресія, більше, ніж будь-яка інша, цінує мир.
Сьогодні в українському суспільстві точаться гарячі дискусії щодо того, чи відзначати це свято, а якщо відзначати, то коли - 8 чи 9 травня. 
Як на мене, ми повинні 8 травня пом'янути всіх загиблих і тих, хто постраждав від чорної чуми під назвою нацизм та фашизм. Тих, хто не дожив до цих днів. А 9 травня ми вшановуємо ветеранів, які здобули для нас ту перемогу. Адже для ветеранів це свято, хоч і зі сльозами на очах. 
Наш великий український народ разом з іншими народами світу пережили одну з найстрашніших трагедій людства. Ми вийшли переможцями. Так, ми втратили дуже багато життів, але здобули свою свободу. Українці, росіяни, євреї, молдавани, казахи, білоруси та інші національності об'єдналися і разом здолали нацистів і фашистів, які несли за собою концтабори, голод, руйнування, знущання, вбивства, приниження, голокост та інші біди...
Сьогодні, коли на нашій землі знову йде війна, а Україна втрачає своїх синів і дочок, ми обов'язково повинні святкувати День перемоги. Ми маємо нагадати людям, що та війна закінчилася поразкою агресора. Ми віримо в те, що наш український народ здолає і цього окупанта.
Ще вчора ми були братами. Вчора, коли я вітав ветеранів війни, на мене дивилися очі, сповнені сліз і з одним питанням: "Як так вийшло, що тоді під час війни в окопах ми пліч-о-пліч боролися з ворогом, а зараз брат пішов на брата?"... 
Я зустрічався з 100-річним ветераном Погарським Олексієм Порфирійовичем, 88-річним Андрієм Федоровичем Ніколаєнком та героїчною жінкою - Антоніною Степанівною Годованою, якій виповнилося 97 років і яка брала участь у боях під Сталінградом. 
Завдяки героїчному подвигу цих людей, ми зараз живемо у вільній країні. Вони все життя жили цим святом і ми, їхні нащадки, не можемо про них забувати. Ми не можемо у них його забрати. І я гордий сказати: з Днем перемоги, дорогі ветерани!
Завтра я закликаю усіх прийти до Монументу слави і вшанувати подвиг переможців! Вічна пам'ять полеглим у Другій світовій війні... Слава героям! Слава Україні!

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)