Меню

Рада зробила крок до залучення інвестицій через індустріальні парки

Категорія: Актуальні теми
05-10-2016
302

Верховна Рада проголосувала за основу законопроекти щодо стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки. 

Пр це йдеться в матеріалі видання Економічна правда:

"За" законопроекти №2554а, №2554а-д проголосувало 227 народних депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, законопроектом пропонується внести наступні зміни до податкового кодексу України, зокрема:

- визначити виключний перелік критеріїв до учасників індустріальних парків, що мають право на застосування стимулюючих особливостей оподаткування (мінімальна кількість робочих місць, види діяльності, середня заробітна плата по підприємству);

- встановити терміном на 10 років особливості оподаткування податком на прибуток  учасників індустріальних парків (перші п’ять років за 0% ставкою, наступні п’ять років за ставкою вдвічі меншою за базову (сьогодні 9%);

- надати можливість розстрочення строком на 5 років сум податку на додану вартість щодо операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту устаткування, обладнання та комплектуючих до них, матеріалів резидентами індустріальних парків, якщо такі товари використовуються ними для облаштування таких індустріальних парків або для здійснення господарської діяльності у їх межах;

- передбачити можливість органів місцевого самоврядування встановлювати пільги та знижені ставки зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку за земельні ділянки та орендної плати за користування земельною ділянкою державної чи комунальної власності, на якій створено індустріальний парк, для резидентів індустріальних парків.

Крім того, метою законопроекту є створення належних інструментів підтримки резидентів індустріальних парків, що відповідають найкращому світовому досвіду.

Завданням законопроекту є залучення іноземних та вітчизняних інвестицій, необхідних для створення в Україні розгалуженої мережі індустріальних парків. 

"Вчора Верховна Рада України, незважаючи на спротив «Батьківщини» і її однодумців, ухвалила за основу у першому читанні законопроекти щодо надання податкових та митних пільг учасникам індустріальних парків.

Але голосуванню передувала жорстка дискусія у сесійній залі. Під час свого виступу я зазначив, що це один із найпростіших шляхів до залучення іноземних інвестицій у вітчизняну економіку. 
Фінанси можуть до нас прийти не у вигляді кредитів МВФ, а через іноземні інвестиції в створення індустріальних парків!!!

Ще раз підкреслюю: індустріалізація України – це можливість зміцнити економіку, перестати бути «сировинним придатком». Але, виходить, багатьом вигідно, щоб Україна залишалася тільки сировинною базою для розвинутих країн... Нам ледь вдалося набрати 227 голосів за ухвалення цих важливих законопроектів!

Поки популісти кричать, що «все пропало», ми продовжуємо працювати! Дякую колегам, які підтримали ці законопроекти!!!", - зазначив на своїй сторінці у facebook народний депутат України Борислав Розенблат.

 

Детальніше про важливість прийнятих законопроектів за посиланням:

http://www.epravda.com.ua/news/2016/10/4/607444/

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)