Меню

Розенблат: звідки такі "драконівські тарифи"

Категорія: Актуальні теми
07-07-2016
299

У програмі "Ваша Свобода" 6 липня обговорювали "драконівські тарифи". Гостями передачі були народні депутати Борислав Розенблат (БПП) і Сергій Євтушок («Батьківщина»).

Верховна Рада так і не змогла почати роботу 6 липня через блокування трибуни, засідання перенесли на завтра. Лідер радикалів Олег Ляшко заявляв, що його фракція разом із «Батьківщиною» Юлії Тимошенко продовжить блокування, вимагаючи створити слідчу комісію Ради щодо тарифів. Попереджувальну акцію також провели і профспілки. Принаймні, ті спілки, які себе такими йменують. Чого ж, власне, домагаються українські політики, здійснюючи такі протести?

"Були консультації з Парубієм. Але скажу, що питання лежить виключно в площині позицій уряду, як би там не було. Ми хочемо, щоб всі наші законодавчі ініціативи, які дадуть можливість знизити тариф, цей драконівський, були відпрацьовані створеною робочою групою на базі уряду, на базі будь-кого. Але ми хочемо. Ми розблокуємо трибуну лише тоді, коли дамо людям зрозуміти: вибачте за помилкове рішення. Бо я ще раз повторюю, що ні в цій студії, ні в Україні немає жодної людини, яка не хотіла б знати, звідки намалювалася така драконівська ціна, крім тих, які її малювали", - говорить Сергій Євтушок.

"Питання в тому, що на сьогоднішній день питання тарифів – так, складне питання, яке треба вирішити в площині суспільної думки, соціальної забезпеченості людей. Я розумію, що сьогодні люди не в змозі платити такий тариф, але для цього є субсидії.Це поганий засіб на сьогоднішній день. Я з цим погоджуюся. 40 мільярдів гривень, які сьогодні є в країні для того, щоб підтримати субсидіями людей, то краще було б направити на енергоефективність, краще було б зробити заходи для того, щоб ми направили ці кошти на зменшення використання наших енергоносіїв", - говорить Борислав Розенблат.

"Я розумію, що сьогодні вже подейкують, що не вистачить цих коштів, що треба буде шукати додаткові 30-40 мільярдів. Але це поки парламент не прийме зміни до бюджету, ніякого збільшення субсидій не буде. Але цих субсидій повинно вистачити. Чому вистачити? Тому що люди дійсно зрозуміли, що треба газ економити. Ми не можемо сьогодні газ використовувати так, що він в нас ніби безкоштовний. Не буває у світі нічого безкоштовного. Оця безкоштовнітсь була направлена – 114 мільярдів. Це ті кошти", - додає Розенблат.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)