Меню

У День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни житомиряни плетуть сітки і пишуть на асфальті «Листи з фронту»

Категорія: Актуальні теми
22-06-2016
276

Мистецько-патріотичний захід «Листи з фронту» влаштували у Житомирі в День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни 22 червня. 

У цей день 75 років тому солдати гітлерівської Німеччини без оголошення війни вторглися на територію СРСР. Організатори акції вирішили провести паралель між другою світовою і бойовими діями на Сході України, підтримавши військовослужбовців і морально і матеріально. На вулиці Михайлівській кожен міг долучитися до плетіння маскувальних сіток, придбати гільзи із зони АТО, які житомирські митці розмалювали фарбами і перетворили на сувеніри. Також кілька десятків людей об’єдналися, створюючи малюнок на асфальті, у якому писали уривки листів, написані у різні часи.

«Грудень 1944 року. Живу добре, тільки голова зовсім білою стала. Одягнений тепло, не мерзну. Хороші мої, пишіть мені частіше. Це ж війна, а не прогулянка. Сьогодні живий, а завтра – ні», - зачитала уривок такого листа художниця Олександра Швець.

 «Арт-об'єкт назвали «Листи з фронту». Сьогодні будуть написані цитати не тільки сьогоднішніх АТОшників, наших захисників, але й захисників Другої світової війни, які захищали нашу рідну землю. Нема різниці, коли люди воювали: у 44-му, 45-му, 41-му чи 2016-му. Земля - одна, одна країна, і люди так само захищають свою територію, незалежно від того, в які часи вони жили. Тому сьогодні об'єднуємо ці дві війни, чисто по-людськи хочеться подякувати солдатам. Вони приїдуть - будуть читати ці вислови. Будуть дивитися і розуміти, що ніхто не забув, всі пам'ятають і вшановують», - пояснила ініціатор акції Олена Славова.

"Люди, не проходили байдуже повз учасників акції. Підходили, розпитували, жертвували кошти, плели маскувальну сітку для захисту бойової техніки, разом з Anastasiya Nesterova, купували сувеніри, розмальовані гільзи. У багатьох були сльози на очах. Коли нашому Фонд Родини Розенблат/ Rozenblat Family Foundationзапропонували взяти участь у патріотичному заході "Листи з фронту", ми одразу вирішили долучитись і придбали фасадну фарбу для акції. Було приємно дивитись, як маленькі і старші художники малювали панно, як вправно виводили літери і квіти. Усі учасники і організатори великі молодці," - поділилась своїми враженнями волонтер нашого Фонду  Дюдмила Альтовская. 

Зібрані впродовж дня кошти організатори планують передати на лікування поранених військовослужбовців, а маскувальні сітки передати бійцям на передову.

За матеріалами Житомир.info.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)