Меню

Волонтери «Фонду родини Розенблат» привітали з Днем пам’яті та примирення і Днем перемоги більше 40 учасників Другої світової війни

Категорія: Актуальні теми
11-05-2016
284

Напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом волонтери Благодійного фонду «Фонд родини Розенблат» та директор Житомирського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Анатолій Сахневич відвідали і подякували ветеранам за їх подвиг  у Другій Світовій Війні.

«Ми давно співпрацюємо з Фондом родини Розенблат. Разом підтримуємо одиноких пенсіонерів, вітаємо зі святами, забезпечуємо спецтехнікою та іншими речами.Минулого року ми з Бориславом Розенблатом вітали 80 чоловік, то в цьому році тільки 40. З кожним роком люди стають ще більш слабшими, багато хто помер. Я дуже вдячний Бориславу Соломонивичу, що він не забуває про таких людей»,  говорить Анатолій Сахневич.

Літні люди з болем згадують події Другої світової, загиблих побратимів і друзів, важкі часи повоєнної відбудови.

«За своє життя я був і танкістом і десантником. Звільняв від окупації Україну, зокрема, лівобережний Київ. Вийшло це так: налетіла на нас ескадрилья німецька, снаряд потрапив в моторний люк. А а над моторним люком тоненька броня, тож бомба її пробиває… І за секунду розривається 80 снарядів, 650 літрів палива і 20 ослкових гранат»,  каже 92-річний учасник Другої світової війни Борис Каршинов.

Загалом, волонтери Фонду родини Розенблат відвідали більше 40 житомирян - учасників Другої світової. Серед них – і ветеранів УПА, яких у місті лишилося лише четверо.

"Сьогодні у світі на превеликий жаль триває війна, ми свою пережили. Тапер ви, молодь, повинні захищати нашу землю", – каже ветеран УПА  Михайло Іванович. 

Контрактник 13-го батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Олександр Петров, який долучився до привітань, пообіцяв ветерану Михайлу Івановичу, що він та його товариші продовжать справу воїнів, які боролися за вільну та незалежну Україну:

"Ми будемо мужньо боротись на нашу Україну і обов"язково переможемо, адже нам є на кого рівнятись. Ви перемогли і ми переможимо!".

Багато хто з ветеранів Другої світової війни, які нині проживають на території міста, на превеликий жаль, вже не здатні самостійно пересуватись.

До прикладу, Юлій Домінікович мешкає за якихось 200 метрів від Вічного вогню, але не зміг потрапити на урочистості з нагоди Дня перемоги. Його донька Людмила розповідає: щоб батько міг подивитися на святкову ходу, вона виставила стільчик на ґанок їхнього будинку:

"Батьку було важко пройти ці метри, а я йому самостійно не зможу допомогти дійти до Монументи Слави. Тому ми просто спостерігали за людьми, які йшли на вшанування."

Кожного року помічники народного депутата України Борислава Розенблата відвідують учасників Другої світової, ветеранів УПА, аби вони не відчували себе забутими.

До Фонду часто звертаються рідні ветеранів і волонтери намагаємось допомагати і підтримувати, адже якби не вони і їхня боротьба з нацистськими окупантами, хтозна чи були б сьогодні українці як нація, як держава...Адже Гітлер бачив українців лише як рабів... Дякуємо усім, хто боровся під час Другої світової за майбутнє.
Ніколи знову.

8 травня - День пам"яті та примирення.
9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)