Меню

Борислав Розенблат про бюджет-2018: уряд розраховує на підвищення податкових надходжень

Категорія: ЗМІ про нас
08-12-2017
204

Готуючи державний бюджет на 2018 рік, уряд розраховував на підвищення рівня надходжень від податків. Таку думку “Прямому” висловив позафракційний народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Борислав Розенблат.

Парламентар висловив впевненість, що ухвалений Радою бюджет — не остаточний, і його ще будуть переглядати.

“Але те, що йде підвищення заробітної платні – це впливає на рівень доходів наших громадян. Я вважаю, що чим вищий він, тим більше дійсно більше можливостей є в наших людей”, - зазначив він.

Депутат, в той же час, звернув увагу на те, що передбачений бюджетом план приватизації жодного року не був виконаний, а з аграріїв зняли ще 9 мільярдів гривень повернення ПДВ.

“Я вважаю, що це норма, до якої треба буде повернутися. І я вважаю, що вона неправильна. Тому що в аграріїв забрали спецрежим. Зараз ми забираємо в них ще й повернення ПДВ при експорті. Взагалі це ненормальна норма. І я думаю, що разом з колегами ми звернемося до прем’єр-міністра, для того щоб переглянути цю норму і все-таки ввести її”, - вказав Розенблат.

Парламентар переконаний, що бюджет наступного року, попри наявність недоліків, буде виконаний.

“Саме питання того, що деякі цифри на сьогоднішній день є якісь там ефемерні, то я вважаю, що кожного року ми про це кажемо, але бюджет виконується. На що сподівається уряд? Я думаю, що перш за все на підвищення рівня надходжень до бюджету податків: що все-таки буде більше у нас інвестицій закладено в бюджеті, і за рахунок того, що дійсно поліпшуються умови для ведення бізнесу. Та ж сама програма "Стоп маски-шоу", плюс зменшення навантажень при оформленні компаній, про тиск на компаній… Тобто воно дає свої позитивні кроки. Я вважаю, що бізнес повинен працювати”, - наголосив він.

На думку Розенблата, найголовніше сьогодні — забезпечити умови надходження коштів до бюджету усіх рівнів.

“Не тільки збирати кошти в державний бюджет, а й в місцевий. І тоді буде місцевим громадам добре, і державний бюджет буде з чого жити”, - вказав депутат.

Парламентар також позитивно оцінив підвищення видатків на національну безпеку (164 млрд грн) та на освіту.

7 грудня Верховна Рада України ухвалила у цілому закон №7000 "Про Державний бюджет України на 2018 рік" 273 голосами.

В той же час, на сайті Кабміну були опубліковані основні показники бюджету-2018 опублікувано у вигляді наглядної інфографіки.

Так, доходи бюджету в наступному році заплановані на рівні 913,6 млрд гривень. При цьому 165,3 млрд гривень - майже на 30 млрд грн більше, ніж у 2017-му - передбачено виділити на оборону і безпеку.

Бюджет-2018 передбачає підвищення з 1 січня мінімальної зарплати до 3 723 гривень, прожитковий мінімум до 1 700 гривень (з 1 липня - 1777 гривень, з 1 грудня - 1853 гривень). Зростання реального ВВП закладається на рівні 3%, індекс споживчих цін складе 109%, рівень безробіття - 9,1%.

Основними пріоритетами бюджету-2018 названі: економічне зростання, підвищення доходів населення, посилення обороноздатності, підтримка аграрного сектора, будівництво доріг, децентралізація, енергоефективність, а також розвиток людського капіталу.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)