Меню

Борислав Розенблат: Україна єдина європейська держава, де нема обов’язкового державного медичного страхування!

Категорія: ЗМІ про нас
05-10-2016
208

Сьогодні я хочу привернути вашу увагу до комітетських слухань, які розпочинаються по вулиці Грушевського, 18/2. Це комітет соціальної політики, де буде розглядатись дуже важливий законопроект: початок реформи медичної галузі – про обов’язкове медичне страхування.
Я розумію, що вже сьогодні йде дуже великий розголос по цьому питанню, є багато різних думок у фахівців. Тому це буде дійсно така палка дискусія. Адже справді є багато думок з боку медичних працівників, з боку експертів соціальної сфери. Але, найголовніше те, що ми повинні раз і назавжди започаткувати в Україні обов’язкове медичне страхування.
Я хочу наголосити: Україна залишилась єдиною європейською державою, де досі нема цього важливого інструмента, який дозволяв би людям мати гарантоване, якісне медичне обслуговування.
Не зважаючи на ті кошти, які сьогодні виділяє державний бюджет... їх все одно не вистачає на те, щоб сьогодні людина мала можливість достойно лікуватись.
Ви знаєте яким чином сьогодні проходять всі процеси в наших медичних закладах – як проходить обслуговування... Люди вимушені сьогодні шукати всі можливості: кредити, запозичення, продажі для того, щоб у той час, коли є потреба зберегти своє здоров’я і життя вони йдуть на все, щоб отримати медичну допомогу...
Ми сьогодні розробили цей законопроект. Тож я дуже вдячний всім співавторам. Перш за все Людмилі Денисовій, Андрію Шипко та іншим колегам, які впродовж року писали цей законопроект. Я скажу відверто: до нього долучились відомі фахівці з Нідерландів, з Німеччини. Був вивчений досвід всіх провідних європейських країн, які вже понад 100 років мають обов’язкове медичне страхування.

Тому мені ще раз хотілося б привернути увагу, щоб всі залучились до обговорення, щоб це не стало якоюсь несподіванкою. Адже ця реформа дуже важлива.Це життя людей і це гарантія якісної медицини, якої так нашій країні не вистачає. Дякую! 

 

Детальніше про Проект Закону про загальнообов'язкове соціальне медичне страхування в Україні за посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=59745

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)