Меню

Були три сили, які намагалися не допустити мораторію на експорт лісу-кругляка, – Борислав Розенблат

Категорія: ЗМІ про нас
19-07-2018
137

Коли було засідання комітету, зліва сиділи лісники, які були категорично проти мораторію на експорт лісу-кругляка, їх усе влаштовувало. З іншої сторони сиділи представники асоціації переробників, які просто кричали, щоб ми дали їм сировину. Була ще третя сила – іноземне посольство, яке приходило і напряму мені казало, що ми не маємо права приймати цей закон.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Борислав Розенблат.

Як відомо, у квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила закон, яким тимчасово заборонила експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді. Тоді головними аргументами на користь мораторію були екологічні проблеми через неконтрольовану вирубку та неефективне використання лісових масивів.

Народний депутат Борислав Розенблат пригадав «тернистий шлях мораторію» на експорт лісу кругляка.

«Мораторій було дуже складно приймати, але все ж таки ми зробили свою справу. Вже сьогодні ми маємо добрі наслідки. Але тоді між першим і другим читанням проводилася робоча група. Я був її керівником. Було чимало пропозицій від різноманітних агентств, переробників, асоціацій, іноземних посольств, які ходили на кожне засідання комітету, але все ж у вересні-жовтні 2015-го року ми вийшли на готовий законопроект»,– зазначив народний обранець.

Борислав Розенблат підкреслив, що на його думку мораторій на експорт лісу-кругляка вкрай потрібний Україні. Депутат також розповів, що коли законопроект обговорювався у комітеті, були три сили, які намагалися не допустити мораторію на експорт кругляка.

«Коли було засідання комітету, зліва сиділи лісники, які були категорично проти мораторію, їх усе влаштовувало. З іншої сторони сиділи представники асоціації переробників, які просто кричали, щоб ми дали їм сировину, бо їм її не вистарчає. Була ще третя сила – іноземне посольство, яке приходило і напряму мені казало, що ми не маємо права приймати цей закон, адже він суперечить угоді з СОТ та суперечить нашим зобов’язанням перед ЄС. Але я говорив, що якщо ви хочете переробляти нашу деревину, то будуйте тут підприємства і працюйте. Та вони відповідали, що вже побудували у Польщі, Румунії та Угорщині дуже багато підприємств, які розташовані біля кордону, щоб приймати українську деревину та що на цих підприємствах вже працюють українці. Але це цинізм. Це у прямому сенсі цинізм», – прокоментував Борислав Розенблат.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)