Меню

Лікарням Житомира передали обладнання, придбане за кошти з держбюджету, які місто отримало за ініціативи нардепа Розенблата

Категорія: ЗМІ про нас
30-11-2017
177
За два роки медичні заклади Житомира отримали з державного бюджету понад 40 мільйонів гривень. Всі ці кошти були витрачені на придбання якісного і сучасного обладнання, яке нині слугує для потреб пацієнтів.
 
Про це під час зустрічі у ЦМЛ № 2 м.Житомир  30 листопада розповів народний депутат ВРУ Борислав Розенблат.
 
Про це повідомляє інтернет-видання Перший Житомирський.
 
«Як і обіцяли у минулому році, ми й надалі працюємо над тим, аби медичні установи Житомира мали комплексне оновлення апаратів та обладнання. Все закуплене одразу ж встановлюється і вводиться в експлуатацію, ніхто нічого не ховає від людей, - додав нардеп Борислав Розенблат. – Якщо говорити про гроші, то це 40 мільйонів гривень і, звичайно, довелося трохи попрацювати, аби місто отримало такі значні субвенції. Втім, саме для цього я і пішов представляти інтереси житомирян у парламенті, аби люди відчували, розуміли, що можуть прийти у місцеву лікарню і отримати весь комплекс послуг з використанням кращого обладнання. Не буду говорити про медичну реформу, адже у нинішньому вигляді я її не підтримую, але дуже хочеться, щоб українці не думали, що коли у них нема коштів, то вони не можуть лікуватися. Я за те, аби медицина для населення була переважно безкоштовною. На сьогоднішній день маємо ситуацію, коли люди їдуть на лікування чи операції в столицю, за кордон, адже там кращі умови, апаратура, то хочу зауважити, що лікарні Житомира вже багато в чому не поступаються їм і, якщо все вдасться і  ми зможемо реалізувати все заплановане, кожен пацієнт зможе це відчути».
 
Заступник міського голови Матвій Хренов зауважив, що усі отримані кошти на медичну сферу міста із державного бюджету протягом останніх років – це безпосередньо заслуга Борислава Розенблата. Нардеп у свою чергу відзначив, що мова йде про співпрацю разом із керівництвом міста й керівниками  лікарень.
Під час зустрічі журналістам продемонстрували нове обладнання в операційному та хірургічному відділеннях міської лікарні № 2 -  сучасний рентгендіагностичний комплекс, відоендоскопічну систему, автоматичну машина для миття та дезинфекції ендоскопів, ультразвуковий директор,    електрохірургічний блок з аргоноплазменним коагулятором, операційний стіл, наркозо-дихальний апарат, ін.
 
На це витратили більше 9 мільйонів гривень, з яких лише 3 % - з міського бюджету, а решта – кошти держсубвенції. Вже наступного року мають взятися за облаштування та реконструкцію сучасного операційного блоку, базового хірургічного центру.
 
Головний лікар ЦМЛ № 2 Віктор Павлусенко розповідає, що проблем із новим обладнанням не виникає. Лікарі мають базові навики, адже  працювали на подібних апаратах, але нижчого класу. Нині ж на заміну обладнанню, яке використовували ще з минулого століття, отримали абсолютно нове – дороговартісне, закордонного виробництва. Воно більш практичніше, дає кращі, точніші й оперативніші результати. Обслуговування пацієнтів на ньому – безкоштовне, однак необхідно сплачувати за одноразові витратні матеріали – їх пацієнт купує самотужки у будь-якому закладі торгової сітки на вибір.
 
 
Начальник управління охорони здоров’я Житомирської міськради Марія Місюрова говорить, що у минулому році за кошти з держсубвенції вдалося оновити обладнання приймальних відділень у медзакладах міста, а зараз дійшла черга до хірургії та операційної. Фактично, хірургічне відділення ЦМЛ № 2  - найкраще в області забезпечене новим обладнанням.
 

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)