Меню

На бурштині Україна щорічно втрачає близько мільярда доларів, – нардеп

Категорія: ЗМІ про нас
13-03-2017
290

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) сказав нардеп Борислав Розенблат.

«Бурштин постійно перетинає кордон. І це не просто кілька кілограмів у сумці, – його транспортують тоннами. Я гадаю, що митниця однозначно про все це знає. Можливо, вона «в ділі» і якимось чином замішана у цих незаконних операціях», – розповідає Борислав Розенблат.

Іноді навіть Феміда залишається на боці контрабандистів бурштину. У такому випадку прикордонна служба змушена повернути цінний товар перевізнику.

«Якось в Одесі вилучили 200 кілограмів бурштину. Контрабандиста затримали, а після рішення суду митники були змушені вибачитись перед ним і віддати товар. Це обурливо, адже особа вдалась до абсолютно незаконних дій», – пригадує депутат.

Борислав Розенблат переконаний, що у незаконній справі з бурштином вигоду мають різні верстви населення. Проте, якби парламент прийняв рішення про легалізацію видобутку бурштину, то бюджет суттєво поповнився б, а відтак покращення відчули б всі.

«Зацікавлені у нелегальному добуванні всі. Починаючи від звичайних жителів, які просто вимушені так заробляти гроші. Далі ж можна продовжити правоохоронними і патрульними органами, які створили масштабну корупційну сітку. Якби ж справа була легальною, то її можна було б оподаткувати і мати з того прибуток. Але наразі щорічно на контрабанді бурштину Україна втрачає близько мільярда доларів. Хоча всі ці кошти могли б поповнити державний бюджет», – каже нардеп.

 

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/03/09/na_burshtyni_ukraina_shchorichno_vtrachaie_blyzko_milyarda_dolariv__nardep_1057431

 

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)