Меню

Нардеп Борислав Розенблат допоміг врятувати життя кондуктору Сергію Коршуну, який потребував термінової операції на серці

Категорія: ЗМІ про нас
18-04-2018
135

Не сила повірити, що кілька місяців тому ось цей нині усміхнений 48-річний чоловік прощався з життям. Сергій Коршун потребував термінової операції на серці, яка коштувала 100 тисяч гривень. Її вартість була не підйомна для кондуктора Житомирського ТТУ та його родини. Куди тільки не звертався чоловік, усюди отримував відмовки від яких втрачав надію на спасіння.

«Мені лікарі сказали, що не дають гарантій скільки мені лишилось жити - місяць, два три. Дали на рік групу. Вони думали, що я просто цей рік не доживу. Пішов в обласне управління охорони здоров’я, до міськради і там мені відмовили», - бідкається Сергій Коршун.

Зрештою долею чоловіка перейнялися небайдужі. Навіть телемарафон проводили для збору грошей на операцію. Проте і цього було замало. Аж поки на клич про допомогу не відгукнувся народний депутат України Борислав Розенблат. Нардеп не лише виділив кошти на операцію, а і домовився, аби її провели фахівці інституту Амосова у Києві. На щастя, операція пройшла успішно.

«Півтора дні я був в реанімації, потім мене перевели в палату, бо я вже там не міг сидіти, крутило всього. Все нормально заживало. Зараз трішки поболює, але сама рана болить. Я швидко відійшов. Просто я хотів жити», - каже Сергій Коршун.

Зараз Сергій віджартовується: після операції та пройденої реабілітації став універсальним солдатом, тож тепер залишається одне - будувати плани на майбутнє.

«Повертаюсь до справжнього життя. Нове серце, універсальний солдат вийшов. Взагалі я хочу за кермо сідати. Я можу працювати і на тролейбусі, і на автобусі, бо у мене усі категорії. Тільки на літак немає, оце ще б навчитися керувати літаком», - ділиться Сергій Коршун.

Сьогодні Сергій вдруге після операції зустрічається зі своїм рятівником. Вони прогулюються парком, по-дружньому гомонять, а як тільки розмова заходить за пережите Сергій вкотре дякує Бориславу Розенблату за врятоване життя. Більше того, вручає подяку, написану не просто від руки, а від серця.

На жаль, людей з такою хворобою серця, як у Сергія Коршуна в Україні тисячі, - говорить Борислав Розенблат. Лише в інституті Амосова подібних операцій на рік проводять більше 5 тисяч і не кожному хворому щастить зібрати кошти на таке дороговартісне лікування. Нардеп переконаний: це велика прогалина в медичній реформі, заповнити яку допоможе лише медичне страхування затверджене на державному рівні.

«Де людина може взяти 80 тисяч гривень на операцію на серці? Якщо немає грошей, що їхати на цвинтар? Повинно бути медичне страхування - загальнодержавне медичне страхування. Кожна людина працює, сплачує податки і ці податки повинні повністю покривати усі її потреби. Не має так бути, як у нашій державі на сьогоднішній день. Перший рівень - гроші за пацієнтом, добре ми зробимо сімейного лікаря, я повністю погоджуюсь. Але другий, третій рівень лікування, де ідуть дороговартісні операції він теж має бути захищений нашою державою - ст.49 Конституції України. Безоплатна медична допомога, не безкоштовна, а безоплатна - людина повинна бути застрахована», - зазначає народний депутат України Борислав Розенблат.

 

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)