Меню

Нардеп Розенблат про скандали, кошти на округ, депутатську діяльність і торгівельну блокаду

Категорія: ЗМІ про нас
27-02-2017
294

«Я з повагою і внутрішньою відповідальністю ставлюся до того, що житомиряни дали мені право представляти їх інтереси у парламенті. Якщо у когось є чи будуть докази того, що я цю довіру якимось чином зрадив, то готовий одразу ж скласти мандат», - про це під час прес-конференції 27 лютого повідомив народний депутат ВРУ Борислав Розенблат.

У рамках зустрічі він прокоментував скандали і чутки, розповів про свою депутатську роботу на окрузі та законотворчу діяльність спільно з іншими народними обранцями.

Нардеп традиційно демонструє свою відкритість у спілкуванні зі ЗМІ, колегами, виборцями і представниками влади на місцевому рівні. Вболіває не лише за Житомир, а й за область.

За минулий рік, відзначає Розенблат, за його сприяння із держбюджету на придбання медичного обладнання у лікарні міста надійшли мільйони гривень. Спочатку новим і сучасним устаткуванням забезпечили приймальні відділення, а у 2017 році цю діяльність має намір розширювати і на інші відділення.

У контексті цього народний депутат згадав і про онкоцентр в Житомирі. Щоправда, переконаний, що потрібно не будувати нове приміщення чи проводити реконструкцію підходящої будівлі, а реорганізувати для потреб такого центру районну лікарню у Станишівці. Ті кошти, що будуть завдяки цьому зекономлені, Розенблат пропонує витратити на придбання дорого і такого потрібного обладнання, адже поки для лікування онкохворих Житомирщини використовують прилади 70-90-х років.

«Вже є певні напрацювання у цьому напрямку, я озвучив свої пропозиції. Чекаю призначення нового начальника управління охорони здоров’я Житомирської ОДА, аби з ним спілкуватися більш предметно. У минулому році ми планували направити на онкоцентр 5 мільйонів, але представлений проект показав, що ці гроші просто підуть у  прірву. Тому кошти були перенаправлені на інші потреби. Наголошую, що питання з онологічним центром залишається актуальним і відкритим», - додав Розенблат.

Також народний депутат відзначив, що Україна нарешті почала рухатися правильним шляхом. Зокрема, мова йде про будівництво доріг державного значення. На 2017 рік у Житомирській області активні роботи вестимуться на об’їзній, на що передбачено мільярд гривень, а ще 500 мільйонів мають витратити на дорогу, що веде до Коростеня та інші.

Відповідаючи на запитання журналістів про торгівельну блокаду, Розенбат відзначив, що завжди виступав проти будь-якої торгівлі з фейковими країнами чи бандитськими угрупуваннями, які існують лише у головах кремлівських посадовців. 

«Я проти будь-яких зв’язків з окупантами і проти торгівлі з ними. Ця блокада фактично скрила нарив – контрабанда, обмін товарами. Так не має бути і ми повинні використати усі можливі та не можливі способи, аби уникнути енергетичного колапсу, аби українці мали електрику, тепло. Сьогодні існують альтернативні джерела енергії – сонце, вода, вітер. Україна продає свої ресурси за кордон, а мала б виробити чітку програму, аби не залежати від бандитів, які диктують свої правила, бо мають вугілля. Українці платять за найвищими тарифами, які нараховуються у непрозорий спосіб. Поряд з цим, в країні не проводяться заходи по енергоефективності. В країнах Європи це зробили 10-15 років тому. Ми тільки зараз починаємо над усім цим задумуватися, економити», - сказав Борислав Розенблат.

Окремо звернув увагу нардеп і на систему субсидій, що свого часу дозволило проводити фінансові оборудки у енергетичній сфері, а чиновники  використовувати держбюджет у своїх цілях. Натомість, Розенблат виступає за монетизацію субсидій, коли кожен вирішуватиме кому, скільки і за що платитиме. При цьому, кошти йтимуть на оплату енергетики країни.

Борислав Розенблат поділився думками щодо можливості проведення дострокових парламентських виборів, але без зміни виборчого законодавства бажаного результату не досягнути. Підтримує мажоритарну виборчу систему, коли кожен народний обранець відповідає за свої дії і рішення перед громадою, яка його делегувала. Також виступає за відкликання народних обранців через прогули, погану роботу й не ефективну політичну діяльність.

Нардеп не приховує своє обурення від поведінки деяких колег, які дозволяють собі неоднозначні заяви щодо ситуації в країні та навколо Криму, а ще їздять у РФ і на тимчасово не підконтрольні території Донбасу. 

«СБУ повинні надати списки тих депутатів ВРУ, які їздять в Росію. Є такі, що вільно пересуваються тимчасово окупованими територіями, ведуть якісь перемовини з терористами, проводять зустрічі. Вони мають індульгенцію не від держави, а від терористів. У цьому ще треба розібратися і цим мають зайнятися відповідні органи, але у моєму розумінні це державна зрада», - пояснив нардеп.

Не обійшлося під час зустрічі і без обговорення телефонних записів, які нещодавно опублікували СБУшники. Зокрема, там фігурує прізвище Розенблат.

«Деякі ЗМІ перекрутили ситуацію, хтось взагалі не намагався й зрозуміти. Такі записи дійсно мають місце, але, якщо їх прослухати уважно, то жодних запитань до мене взагалі не має виникнути, - звернувся народний депутат Розенблат під час зустрічі 27 лютого. – Дійсно, у грудні ми розглядали «закон про мову». У цьому питанні у мене єдина позиція: українська мова – державна і єдина мова, вона потребує захисту. У записах чітко чути, що співрозмовники радять не чіпати Розенблата. Звісно не чіпати, бо у своїх висловлюваннях і діях я завжди підтримую патріотичні сили та настрої. Для мене головне – це державність нашої країни, її народ та мова. Ця ситуація яскраво показує, хто є хто у суспільстві».

Водночас, нардеп припускає, що оприлюднена розмова між помічниками нардепів, де обговорюють певні суми і звучать відомі прізвища політиків, була виключно на цьому рівні.

Згадав Розенблат і про свій законопроект про бурштин, зазначаючи, що після провалу з голосуванням, документ уже доопрацювали, розширили, виправили зауваження та виключили корупціогенні складові й  зареєстрували знову.

До речі, нардеп розкритикував роботу Житомирської облради. Юридичну роботу установи називає слабкою. Каже, що чіткої і прозорої діяльності нема ані зі сторони облради, ані зі сторони людей, які приймають рішення.

«До мене звернулися депутати обласної ради, які не можуть отримати відповідь на свій запит про кількість наданих ліцензій на видобуток бурштину на Житомирщині. Просять, щоб я направив свій депутатський запит. Є інформація, що таких ліцензій 4-5, у мене копія лише однієї,  тож маємо питання».

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)