Меню

Наші будівельники будуть забезпечені соціальним пакетом, який передбачений для громадян Ізраїлю, та матимуть гідну зарплатню – не менше 2,5 тисяч доларів, - Розенблат

Категорія: ЗМІ про нас
07-06-2016
217

7 червня 2016 року в Києві відбулася церемонія підписання Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та Послом Держави Ізраїль Еліавом Бєлоцерковські міжурядової Угоди про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль таІмплементаційного протоколу А до неї (будівельна галузь). Про це повідомляє Урядовий портал.

"Нарешті сьогодні Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Посол Держави Ізраїль Еліав Бєлоцерковські підписали угоду між урядом України та урядом країни Ізраїль щодо надання українським будівельникам можливості тимчасового працевлаштування в Ізраїлі на загальній системі.

Наші будівельники, які бажають працювати на загальній правовій системі, будуть забезпечені соціальним пакетом, який передбачений для громадян Ізраїлю, та матимуть гідну зарплатню – не менше 2,5 тисяч доларів.

Для мене це чудова новина, тому що я вже більше року займаюся цим питанням. Ми мали багато зустрічей з ізраїльськими урядовцями, зокрема і під час нашого візиту разом з Президентом України Петром Порошенком у грудні 2015 року. Це питання довго обговорювали посли та міністри наших країн.

Скептики можуть не поділяти мою радість і говорити, що підписання цієї угоди призведе до відтоку фахівців з України. Але в мене є аргументи. Це можливість для  20 тисяч кваліфікованих українських будівельників поїхати на тимчасову роботу за кордон, щоб набратися досвіду та заробити стартовий капітал.

Всі ви знаєте, що зараз в Україні розгорнута масштабна програма з енергозбереження і незабаром ми почнемо масово утеплювати сотні тисяч будинків по всій країні. Для цього нам потрібні будуть досвідчені спеціалісти. Багато спеціалістів! І ми їх матимемо!", - коментує подію народний депутат України Борислав Розенблат у своєму Facebook

Угода, яка потребуватиме подальшої ратифікації парламентами двох держав, має важливе практичне значення для громадян України, адже визначає правові засади тимчасового працевлаштування українських працівників в Ізраїлі та передбачає можливість підписанyя у подальшому інших протоколів, щовідкриватимуть ринок праці Ізраїлю для українських фахівців відповідних галузей.

Після церемонії підписання Угоди та Протоколу відбулася прес-конференція за участю Посла Держави Ізраїль Еліава Бєлоцерковські, Першого заступника Міністра соціальної політики Василя Шевченка та представника Державної служби зайнятості Віктора Горленка, під час якої було роз’яснено деталі Угоди та механізми її імплементації.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)