Меню

Спецконфіскація в законі: «Ми хочемо забрати гроші Януковича» - Розенблат

Категорія: ЗМІ про нас
28-09-2016
221

 Верховна Рада не включила до порядку денного проект закону про спецконфіскаціі активів, отриманих незаконним шляхом. Пропозиція набрала лише 207 голосів народних депутатів з 226 мінімально необхідних.

Про це повідомляє "Голос столиці".

Зокрема, не голосували в повному складі «Опозиційний блок» і фракція «Батьківщина». Також не підтримали розгляд документа та деякі депутати з коаліції.

Чому законопроект не включили до порядку денного ВР, в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Борислав Розенблат (Boryslav Rozenblat).

Ви також підтримали ідею відкласти один з найскандальніших законопроектів про спецконфіскаціі. Чому?

— Я з цього приводу неодноразово говорив, я не буду голосувати за закон, який я називаю «без суду і слідства». На фракції ми завжди говорили про цей закон. Там є п'ять головних принципів і критеріїв, за якими депутати не згодні голосувати за нього. Перше — ми хочемо розуміти, проти кого спрямований цей законопроект, ми хочемо чітко розуміти, що це люди з оточення Януковича, які дійсно крали. Другий — ми хочемо знати, від якої суми починаються ці позови і з якої суми починається конфіскація. Якщо це від ста тисяч гривень або від мільйона — це буде направлено проти кожного громадянина України, тобто сума повинна бути не менше ста мільйонів. Третє питання — це слідчий повинен мати постанову суду, тому що будь-яка людина не має права бути покараною без суду і слідства, тобто люди повинні мати право на свій захист. Ви зрозумійте правильно: коли сьогодні будь-який слідчий, незалежно від того, подобається — не подобається, виписує ордер на арешт майна, після цього йде конфіскація, після цього йде продаж майна, а після людина захищається і все-таки відстоює свою правоту, але майна його вже не існує. Таким чином, ми цей закон направляємо проти кожного громадянина України. Четверте, найважливіше, — ми хочемо знати час дії цього закону, тобто на скільки він спрямований, в який час буде діяти цей закон. Повторюю: цей закон неконституційний.

Які перспективи цього закону? Три редакції будуть зводити в одну? Коли його знову винесуть в сесійну залу?

— Я думаю, він є в другому розділі законопроекту, який йде на п'яту сесію, і ми будемо голосувати в будь-якому випадку, тому що Кабмін вносить законопроект свій. Він є вже опублікований на сайті, там є назва законопроекту, тексту ще не бачив ніхто, але він повинен з'явиться з дня на день. Це буде законопроект, де будуть чітко виписані всі критерії, при тому, що Гройсман в понеділок на фракції саме це і обіцяв, і підтвердив, що він цей закон внесе, там будуть прибрані ось ці всі застереження, які спрямовані проти всіх громадян України, і він буде направлений суто на оточення Януковича. Я думаю, після цього ми проголосуємо, не тільки включимо до порядку денного, а й проголосуємо в цілому, тому що ми хочемо забрати гроші Януковича. Нам вони дуже необхідні. Але повторюю: найголовніше — безпека громадян України.

Питання політичного підтексту спецконфіскаціі в ефірі «ГС» проаналізував директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков.

Чому так довго і наполегливо противляться нардепи, чому закон про спецконфіскації постійно пробуксовує?

— Є дві речі. Перша — це, дійсно, закон, м'яко кажучи, залишає бажати кращого. Другий момент — це те, що депутати, дійсно, переживають і за свій добробут, і за добробут своїх сімей, партнерів, друзів, близьких і тих, кому вони можуть бути зобов'язані тим, що сьогодні опинилися в залі ВР. Насправді, для мене не зовсім зрозуміле і не зовсім прийнятне формулювання «ми хочемо забрати гроші Януковича». Коли у нас закон спрямований тільки на те, щоби повернути гроші, які були у Януковича, то так і треба назвати цей закон «Повернути гроші, які вкрав Янукович і команда» і спокійно за нього проголосувати в залі ВР і не говорити про спецконфіскації. Якщо ж ми говоримо про закон, який є в ряді європейських держав, так, він дійсно там є, але там трошки інша ситуація і з законністю в державі, і з захистом прав і свобод громадян цієї держави. У нас є таке формулювання, що якщо людина не може довести, скажімо так, виникнення цих коштів, але тоді ми ламаємо один з ключових пунктів Конституції, який надано всім громадянам України, — це презумпція невинуватості, і у нас відбувається дискримінація за фінансовою ознакою. У нас люстрація була — дискримінація за професійною ознакою частково, принаймні, той закон, який діє в Україні, а це буде продовженням. Треба або закон допрацьовувати, або чесно говорити, чому за нього не голосують.

Детальніше за посиланням:

http://newsradio.com.ua/experts/20160922/1616885.html

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)