Меню

У нас є всі шанси домовитися з кредиторами і про реструктуризацію боргу, і про списання його частини – заявив народний депутат України Борислав Розенблат

Категорія: ЗМІ про нас
16-05-2015
259

Найголовніша фінансова проблема України полягає в тому, що обслуговування державного боргу Україні обходиться в 92 млрд грн щороку. Це більше, ніж держава витрачає на оборону та безпеку. Зменшення боргових зобов’язань дасть нам можливість збільшити видатки на соціальні статті бюджету. Про це заявив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Борислав Розенблат у вечірньому ефірі «Першого Національного» телеканалу.

«Цього року ми звернулися до МВФ з проханням надати Україні $40 млрд, а отримали підтвердження на 25 млрд. На переговорах ми також просимо списати частину боргу. Але з цього питання  поки що не можемо домовитися. Міжнародні кредитори готові іти на реструктуризацію боргу, але не готові говорити про списання частини боргу. І це, на мою думку, найголовніша проблема. Тому прем’єр-міністр Арсеній Яценюк  жорстко просив піти на допомогу Україні. Зараз Уряд робить усе можливе, щоб до кінця травня домовитися по цьому питанню», – сказав Борислав Розенблат.

За його словами, за оптимістичним прогнозом, навіть не домовившись з кредиторами, Україна має можливість отримати другий транш кредиту МВФ – 1,7 млрд. «Ні Україні, ні кредиторам не вигідний дефолт в нашій державі. Чому іде така гра? Тому що Україна має дуже потужний потенціал. Частина кредиторів, таких як Росія, грає на послаблення України навмисно. Але інші кредитори вірять в те, що прийде час і Україна поверне свою потужність. Я вважаю, що сьогодні у нас є всі шанси домовитися і про реструктуризацію боргу, і про списання його частини», – заявив народний депутат.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)