Меню

У Житомирі нагородили переможців конкурсу «Моя рідна Українська мова», який організував «Фонд родини Розенблат»

Категорія: ЗМІ про нас
17-03-2017
262

Понад 100 робіт від більш ніж 80 учасників різного віку отримали організатори творчого конкурсу «Моя рідна Українська мова», який тривав з 21 лютого по 9 березня у Житомирі.

Про це повідрмляє інтернет-видання "Перший Житомирський".

Понад 100 робіт від більш ніж 80 учасників різного віку отримали організатори творчого конкурсу «Моя рідна Українська мова», який тривав з 21 лютого по 9 березня у Житомирі.

Школярі, ліцеїсти, гімназисти, студенти декламували власні вірші та твори відомих українських поетів, а журі конкурсу обирало кращих.

Зізнаються, що завдання було для них складним, адже діти продемонстрували високий рівень підготовки, талант, а головне – щирість.

Під час відзначення лауреатів і дипломантів конкурсу «Моя рідна Українська мова» 17 березня директор «Фонду родини Розенблат» Олена Розенблат зізналася, що учасники просто перевершили усі її сподівання.

Попри те, що конкурс проводили вперше, за кілька тижнів до нього встигла приєднатися талановита молодь з Житомира та Баранівки.

«Дякую цим дітям, які знають і поважають свою мову. Вони вміло зуміли передати власні переживання і ті емоції та настрої, які у свої поезії вкладали відомі українські поети – Тарас Шевченко, Ліна Костенко, Володимир Шинкарук та інші. Дякую батькам, які підтримали наміри дітей взяти участь в конкурсі, допомагали, готували разом і відправляли відео на участь. Дякую вчителям. Це справжні наставники, які можуть і вміють запалити в дітях іскорку творчості, щирості і любові до рідної мови», - такими словами звернулася Олена Розенблат, відкриваючи урочистий захід з нагоди нагородження учасників конкурсу «Моя рідна Українська мова».

Також пані Олена розповіла, що організатори конкурсу – «Фонд родини Розенблат» спільно із партнерами, підготували для учасників дипломи та подарунки. Зокрема, усі дипломанти конкурсу отримали квитки до кінотеатру «Україна» та цікаві книги. Для лауреатів конкурсу запланована найближчими днями поїздка в Київ, де вони зможуть відвідати «Музей новин» від ТСН телеканалу «1+1».

Зважаючи на те, що у рамках конкурсу організатори отримали багато відео, де діти читали власні вірші, було вирішено, що твори лауреатів опублікують згодом в окремій збірці.

Ведучою святкового заходу стала Ірина Шинкарук, яка побажала усім дітям натхнення, нових злетів та образів для творчості. Також вона відзначила, що конкурс допоміг відкрити імена юних поетів, про яких дізнається не лише Житомирщина, а й вся країна.

Член журі – письменниця Світлана Штатська зауважила, що у цьому конкурсі є переможці, але нема переможців. Кількох учасників вона відзначила особисто, подарувавши авторські видання.

Серед журі конкурсу також були викладачі ЖДУ ім.І.Франка - Віктор Мойсієнко та Володимир Білобровець. До оцінювання представлених на конкурс робіт підходили професійно, з урахуванням усіх критеріїв. Кажуть, що встигли роздивитися серед учасників унікальних і талановитих – справжнє майбутнє України.

Нагадаємо, що творчий конкурс «Моя рідна Українська мова» «Фонд родини Розенблат» проводив з нагоди Міжнародного дня рідної мови та до Дня народження Тараса Шевченка. Для участі у конкурсі потрібно було записати відео того, як школярі читають вірш українською мовою. Можна було обрати твір відомих поетів або ж продекламувати вірш власного авторства і надіслати відеозапис. Таким чином, переможців відзначали у двох номінаціях: «Декламація чужих творів» і «Власна поезія».

 

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)