Меню

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Ходжалинської трагедії

Категорія: ЗМІ про нас
28-02-2018
168

Троянди до пам’ятника «Сумуючий янгол» представники азербайджанської діаспори покладають у пам’ять про жертв Ходжалинської трагедії, яка сталася 26 років тому.

До урочистого заходу долучився і народний депутат України Борислав Розенблат.

«Сьогодні ми зібралися разом з нашою великою азербайджанською діаспорою, які прийшли нагадати події, які були 26 років тому, коли почалась війна за Нагорний Карабах. Взагалі на сьогоднішній день ми можемо відчувати те саме у себе, ми сьогодні відчуваємо те саме і на Донбасі, і розуміємо, яку загрозу сьогодні несе наш сусідній північний ворог, який завжди виживав на тому, що робив військові конфлікти і проливав кров», - сказав народний депутат України Борислав Розенблат.

«У нас зараз схожі історії, як дві сторони однієї медалі. Якби у той час зупинили Карабаську війну, то не було б війни на Україні. Тому що 4 резолюції ООН були, але ніхто їх не визнавав і не виконував», - зауважив голова правління «Конгресу Солідарності Азербайджанців України» Ільгар Мамедов.

Ходжалинська трагедія увійшла в історію як найкривавіша подія Карабаського конфлікту. В ніч з 25 на 26 лютого 1992 року вірменські військові за підтримки 366-го полку російської армії увійшли до міста Ходжали. Тоді було вирізане все місто.

«Загинуло близько 613 людей, серед яких 63 дитини і 106 жінок. Конгрес Солідарності Азербайджанців України за підтримки посольства Азербайджанської Республіки в Україні, ініціатором та організатором цих акцій є Фонд Гейдара Алієва. Ми б хотіли, щоб українці знали про наш біль, ми постійно підтримуємо Україну, ми повинні два народи підтримувати один одного», - зазначив Ільгар Мамедов.

Житомир.info

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)