Меню

Я за те, щоб позбавляти систематичних прогульників не лише зарплатні, але й мандату

Категорія: ЗМІ про нас
26-10-2016
184

Доброго дня, шановні друзі, колеги, опоненти!

Знову прочитав різні думки щодо гострого та болючого питання сьогодення – постанову про підняття зарплат депутатам ВР!!!

Розумію, що в очах суспільства, депутат це "ненажерлива скотиняка", якій завжди мало, і яка жирує за рахунок держави та простих людей... Тут є досить високий відсоток правди, але не вся…

Людина, яка отримує владу, стикається з великою спокусою. Але вона повинна залишатися залежною тільки від волі народу, який їй делегував повноваження. У неї не має бути інших зобов’язань більше ні перед ким...

Я свідомо голосував за підняття зарплат депутатам, адже вважаю, що робота людей, які відповідають за життя народу та приймають доленосні рішення, повинна гідно оплачуватися.

Так, багато українських депутатів аж ніяк не живуть лише на державну зарплату, і тут є правда, що різниці між п'ятьма, десятьма чи сотнею тисяч гривень вони не відчувають... Це досить успішні, забезпечені люди, які живуть за рахунок бізнесів та мають інші джерела доходів (не завжди КОРУПЦІЙНІ )...

Проте, є також дуже велика частина депутатів, які відчутно залежать від зарплати. Вони не мають свого бізнесу і не мають права на додаткову роботу. Зокрема, йдеться про молодих і талановитих людей, які працювали топ-менеджерами у великих кампаніях, а після Революції Гідності залишили високооплачувану роботу, щоб втілювати у життя реформи, в успіх яких вони щиро вірять... Що робити їм?

Але питання оплати не може бути вибірковим – одним підіймаємо, а іншим ні... 
Треба сприймати це так: суспільство найняло собі менеджерів, довірило їм управління країною і забезпечує їх гідною зарплатнею. Така світова практика, такий принцип діє в усіх розвинутих країнах.

Інша справа, що має бути відповідальність за недобросовісне виконання своїх прямих обов’язків. Жоден господар не захоче платити працівнику, який регулярно прогулює роботу або робить її неякісно. Я не розумію депутатів, які не ходять на засідання, і переконаний, що таких працівників український народ не має утримувати. Я за те, щоб позбавляти систематичних прогульників не лише зарплатні, але й мандату!!!

Ми також прийняли рішення про фінансування політичних партій, бо бажаємо щоб партії також жили за рахунок сплати податків і розуміли свою відповідальність перед роботодавцями – народом України. За принципом – хто платить, той музику замовляє. Політичні партії повинні відстоювати інтереси простих українців, а не олігархічних кланів.

І на завершення, кожен депутат самостійно розпоряджається своєю зарплатнею – одні її спрямовують на благодійність, інші відмовляються, а треті просто живуть та працюють за рахунок цих державних виплат. Хотів би звернутися до своїх колег, які, після піднятої у ЗМІ хвилі обурення, почали «вмикати задню» і шукати відмовки, мовляв, ми не знали за що голосуємо, слід відмінити це рішення і таке інше… За свої рішення треба відповідати.

Що стосується мене особисто, то я вже давно свою заробітну платню у Верховній Раді витрачаю на благодійність. В тому числі і за ці кошти у місті Житомирі встановлюються дитячі майданчики, проводяться спортивні заходи, мистецькі акції та надається допомога малозабезпеченим житомирянам… Кому цікаво – ось тут ми про всезвітуємо Фонд родини Розенблат.

 

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)