Меню

Депутати пояснили, чому вони проти закону про спецконфіскацію

Категорія: Прес-релізи
17-06-2016
313

В нинішній редакції законопроект №4811 не буде підтриманий депутатами через свою контраверсійність, заявили в коментарі «Слову і Ділу» нардепи від «Блоку Петра Порошенка»Борислав Розенблат та «Батьківщини» – Вадим Івченко.

Зокрема, на думку Розенблата, цей документ є антиконституційним, оскільки порушує принцип презумпції невинуватості.

«Я розумію, що потрібні гроші на оборону, але не за рахунок того, що відбувається зараз у нашій країні. Я вважаю, що цей законопроект – «без суда й слідства», – висловив думку Розенблат.

На думку нардепа, заарештовані кошти Януковича та його соратників уже можна передати Національному банку, однак цього досі не зроблено, оскільки існують якісь інші перепони.

«Що сьогодні заважає забрати кошти Януковича? Нічого. Є процесуальне слідство, кошти ці заарештовані, їх можна сьогодні передати на баланс Національного банку та використовувати. Якщо цього не зроблено, це означає, що є якісь запобіжники, про які ніхто не каже», – переконаний він.

Його колега з «Батьківщини» Вадим Івченко також вважає, що ухвалення цього законопроекту – не найкращий шлях для повернення коштів «сім’ї».

Зокрема, на думку Івченка, на заваді може стати той факт, що частина коштів перебувають в облігаціях.

«Там є облігації, а облігації зараховуються не коштами, а списанням певного боргу, тобто вони не можуть перетворитися на кеш. Якщо вони не перетворюються на кеш, то тоді ми не говоримо вже про забезпечення армії, тоді навіщо цей закон?» – заявив він.

Відповідно до системи реєстрації голосування депутатів «Рада», обидва нардепи не голосували за включення цього законопроекту до порядку денного.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)