Меню

Суд продовжує слухати справи щодо скасування спецдозволів на видобуток бурштину для трьох компаній

Категорія: Прес-релізи
28-04-2017
424

У березні 2017 року прокуратура Житомирської області в інтересах Житомирської обласної ради звернулася до суду про скасування спеціальних дозволів на видобуток бурштину на площі понад 18 тисяч га, незаконно одержаних товариствами «Амбер Холдинг», «Компанія «Надра Галичини» та «Райт Солюшн».

20 квітня Житомирський окружний адміністративний суд скасував перший спецдозвіл, виданий приватному підприємству «Райт Солюшн» Державною службою геології та надр України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Судом визнано протиправним та скасовано спеціальний дозвіл на користування надрами, виданий Державною службою геології та надр України товариству з обмеженою відповідальністю «Райт Солюшн» з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки родовища бурштину на ділянці «Стрілка», розташованої між селами Сирниця та Селизівка, що в  Овруцькому  районі»,  – йдеться в повідомленні.

За інформацією офіційного веб-порталу Судова влада України Житомирський окружний адміністративний суд продовжує слухати ці справи:

-          16 та 22 травня суд розгляне справи про скасування спецдозволів, виданих ТОВ «Амбер Холдинг» у жовтні 2016 року;

-          23 травня суд розгляне справи про скасування спецдозволу №4795, виданого у жовтні 2016 року ТОВ «Компанія «Надра Галичини»»;

-          17 травня суд розгляне справи про скасування спецдозволів №4786 та №4784, виданих ТОВ «Райт Солюшн» у серпні 2016 року.

Попередньо розгляд справ щодо скасування спецдозволів для «Райт Солюшн» та «Амбер Холдинг» мав відбутися 25 та 26 квітня, проте за клопотанням Державною службою геології та надр України засідання були перенесені.

За ходом судових засідань слідкує і народний депутат України Борислав Розенблат. Він розповідає: нелегальний видобуток бурштину покривається у високих кабінетах Державної служби геології та надр. Тому, домогтися прозорого розгляду є надважливим завданням:

«Ці компанії без аукціону та без погодження обласної ради, на підставі неіснуючого положення отримали права на розробку більше ніж 18 тисяч гектарів надр на перспективних ділянках Житомирщини. Ви собі уявляєте такке? 18 тисяч гектарів бурштиноносних земель віддали трьом «товкам», які на 100% належать іноземцям. Коли я про це дізнався, то був шокований нахабністю цих ділків і їхніх «партнерів» з високих кабінетів. Переконаний, що суд поставить крапку у цьому питанні і надра повернуть у власність громади»,  – коментує ситуацію народний депутат України Борислав Розенблат.

Нагадаємо, під час сесії Житомирської облради 6 квітня 2017 року депутати звернулися до Державної служби геології та надр України щодо анулювання спеціальних дозволів на видобуток бурштину, які в 2016 році були видані Держгеонадрами ТОВ «Амбер Холдинг», ТОВ «Компанія «Надра Галичини» та ТОВ «Райт Солюшн».

Кому і як дісталася бурштинова монополія на Поліссі – про це йдеться у розслідуванні, яке вийшло в ефірі 24 каналу ввечері 6 квітня 2017 року.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)