Меню

Вже більше семи років Борислав Розенблат допомагає терцентру, що опікується малозабезпеченими житомирянами

Категорія: Прес-релізи
07-11-2015
271

 

Анатолій Сахневич вже понад 20 років працює директором міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. За словами чоловіка, нині вони опікуються шістьма тисячами житомирян, які живуть за межею бідності. Це перш за все пенсіонери, інваліди, одинокі громадяни та безпритульні. Останнім часом у терцентрі обслуговують також біженців з окупованих територій. 

Часто сюди люди приходять і жаліються, що після оплати комунальних і придбання ліків, у них немає грошей на те, щоб купити одяг, а інколи навіть на їжу не вистачає. У територіальному центрі стараються забезпечити їх одягом та взуттям, продуктовими наборами, безкоштовними послугами перукаря та швачки, працює медпункт, де проводять лікування та масаж. Щодня для малозабезпечених житомирян тут готують 160  порцій гарячої їжі. 

Директор центру говорить: вони намагаються робити усе можливе, щоб ці люди жили повним життям, незважаючи на матеріальні труднощі та смейні проблеми. Саме тому для підопічних центру діють танцювальний гурток та гурток вишивки, регулярно організовують різноманітні творчі та співочі конкурси. Крім того, тут роблять усе можливе, щоб допомогти українським вйськовим:

«Наші люди не лишилися осторонь, коли почалася війна. З перших днів до нас почали приходити бабусі, які несли останні гроші на АТО. Несли останнє, розумієте? Вони казали: зробімо щось для того, щоб допомогти нашим хлопцям. Тоді ми почали плести шкарпетки та маскувальні сітки, шити білизну. Усе передавали волонтерам», - розповідає Анатолій Сахневич.

За його словами, центр не зміг би вижити, якби не благодійники, які постійно надають допомогу. Серед них – вдомі житомирські бізнесмени, пдприємці та народний депутат Борислав Розенблат:

«Відверто кажучи, усе це можливо лише за підтримки меценатів. Вже понад сім років ми співпрацюємо з родиною Розенблат. Фірма "Фаворит" нам постачає молоко, масло, сметану, згущене молоко для продуктових наборів. А останнім часом ми налогодили співпрацю з "Фондом родини Розенблат". Від них ми регулярно отримуємо гуманітарну допомогу: одяг, медичне обладнання. Ось буквально сьогодні приїхала партія одягу, а місяць тому нам привезли партію інвалідних візків, ходунків та милиць. Це все фонду передали благодійники з Німеччини. Частину ми разом з Оленою Розенблат (очільниця фонду, - ред.) розвезли нашим підопічним, а решту попросили передати колегам з геріатричного пансіонату. Директор була дуже вдячна. Завдяки цій допомозі вони змогли забезпечити візками, ходунками та милицями усіх своїх підопічних. На цьому тижні знову отримуємо інвалідні візки. Серед них є навіть один електричний, який коштує близько 25 тисяч євро. Це майже автомобіль, на якому людина з обмеженими можливостями зможе пересуватися по місту. Наразі у нас на черзі на такі візки стоїть 4 людини - два афганці і два учасника АТО. Нам обіцяють, що незабаром приїде ще кілька електричних візків з Європи. І взагалі, з Розенблатом працювати дуже просто. Я знаю, що він завжди відгукнеться і по можливості допоможе. Цього року на 9 травня ми вітали наших підопічних, які є ветеранами війни. Так Борислав Соломонович особисто сходив до кожного з них у гості, з кожним поспілкувався. У нас же прості люди – солдати, медсестри, а не генерали. Вони потім довго згадували, що саме їх вирішив привітати народний депутат», - додає директор терцентру.

Втім, попри активну допомогу від благодійників, вирішити усі проблеми центру можливо лише, якщо запрацюють державні програми по підтримці таких закладів, - переконаний Анатолій Сахневич. Нині у територіальному центрі працює 160 людей. Людських ресурсів вистачає лише на те, щоб двічі на тиждень по 2 години на день відвідувати важкохворих лежачих підопічних, а цього вкрай мало.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)