Меню

У рамках роботи на окрузі Борислав Розенблат провів низку зустрічей з освітянами Житомира

Категорія: Звіт депутата
04-05-2017
280

Під час зустрічей народний депутат від Житомира Борислав Розенблат розповів про основні реформи, що відбуваються в країні та відповідав на запитання педагогів. З-поміж тем, які цікавили освітян були такі: земельна та пенсійна реформи, працевлаштування студентів, забезпечення матеріально-технічної бази вищих навчальних закладів, інститутів, коледжів.

«Зараз мене, як і вас, цікавить питання гідного працевлаштування ваших студентів. Я знаю, що у пошуках кращої долі, Україну полишають багато  наших молодих і талановитих фахівців. Вони їдуть за кордон і часто там лишаються. Тому треба підтримувати їх. Потрібно створювати робочі місця тут, залучати інвесторів, відкривати нові підприємства з гідною заробітною платою. Щоб студенти не виїздили, а лишались тут і розбудовували нашу державу. Повірте, ми знаємо про цю проблему», - наголосив Борислав Розенблат.

Ректор Житомирського державного технологічного університету Віктор Євдокимов розповів, що сьогодні студенти часто починають працювати ще під час навчання у виші.

«Сьогодні студенти з третього курсу починають шукати роботу, працювати, переходять на індивідуальні плани навчання. Ми готуємо фахівців високого рівня і коли до випускників приходять роботодавці, то буває і так, що просто нема кого запрошувати на роботу. Я хочу щоб приватні фірми працювали з нами, науковцями, щоб ми були корисними Україні,» - розповів ректор.

«Людина освічена – вона завжди вільна. Треба підвищувати якість нашої освіти. Я прийшов не просто поговорити з вами, шановні освітяни, я хочу чути від вас пропозиції стосовно змін, яких сьогодні потребує наша освіта. Кому як не вам краще знати, що сьогодні треба реформувати і як. Тому пропоную вам зібрати свої пропозиції  і надіслати їх  мені, а я передам їх  першому заступнику голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександру Співаковському. Він знає про це і чекає на ваші ініціативи», ­- наголосив Борислав Розенблат.

Крім питань освіти викладачі ставили запитання  стосовно змін у соціальній сфері, багато викладачів цікавились  земельною реформою.

«Я знаю, що вас сьогодні цікавить і питання продажу землі, на мою думку, якщо землю продавати, то потрібно зробити так, щоб її масово не скуповували іноземці, прописати це у відповідних змінах до закону. Також, я думаю, варто встановити обмеження, щоб в одних руках було не більше 100 гектарів, хоча інші говорять про цифри  200 чи 250 гектарів», - зазначив Борислав Розенблат.

Борислав Розенблат зустрівся  із викладачами Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу Національного транспортного університету, Житомирського базового фармацевтичного коледжу iм. Г.С.Протасевича, Житомирського державного технологічного університету, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Житомирського технологічного коледжу КНУБА та  Житомирського  інституту медсестринства.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)