Меню

"Чорний ринок деревини - загроза розвитку лісопереробної галузі Житомирщини", - Розенблат

04-06-2018
184

"Тіньовий ринок обігу деревини є найбільшою загрозою для існування легального ринку лісової галузі. Для України питання його відкритості є надважливим завданням. Адже це мільйони втрачених для бюджету коштів, десятки тисяч людей, які працюють на нелегальних пилорамах без жодних соціальних гарантій, розбиті вщент дороги нашої рідної Житомирщини… 

Тож сьогодні разом з керівниками лісових та деревообробних підприємств провели нараду по створенню в області потужної асоціації, яка б відстоювала інтереси лісової галузі Житомирщини. Де зосереджені 34 % усіх лісових насаджень України, більше лісу тільки на Закарпатті! Найголовніша проблема, яка сьогодні постала, це обіг «чорної деревини» і сьогодні переробники відкрито заявляють - багато їхніх колег займаються скупкою чорної деревини… Тож якраз вони розвивають цей «ринок» та не дають можливості працювати чесно у цій галузі іншим. Коли сьогодні ми бачимо машини, які крадуть і везуть ліс, не поспішайте звинувачувати лісівників! Перш за все треба звинувачувати тих, хто купує цю сировину, вони є спонсорами цієї ганьби.

Три роки тому ми ввели в дію мораторій на вивезення лісу-кругляка. За цей час багато підприємств вклали кошти у свій розвиток, але досі багато з них потерпають від нестачі сировини і від непрозорості ринку. Тому для нас надважливим є не тільки збереження можливостей ринку, а й створення рівних умов, щоб усі були забезпечені легальною сировиною. Один із керівників, пан Ейсмонт з Коростишева розказав про те, що коли в Польщі запитали чи можна там вкрасти хоч одне дерево, йому відповіли: «Можна , але ж ви нікуди його не продасте, бо крадене нікому не потрібне». 

На сьогоднішній нараді були визначені перші пріоритети, які ми ставимо перед собою на шляху до створення прозорого ринку деревини.
Працюймо далі", - Борислав Розенблат.

 

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)