Меню

"Пацієнтам – якісні послуги, лікарям – гідні зарплати", - Борислав Розенблат

04-07-2019
112

Борислав Розенблат зустрівся з медиками у Дитомирі та поділився своїми законотворчими напрацюваннями у медичній галузі.

"Вірю, що Верховна Рада України нового скликання прийме закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування в Україні, який я розробив у співавторстві з Людмилою Денисовою понад два роки тому. Працювали над ним, залучаючи до роботи кращих фахівців у сфері медицини не лише українських, а і з Нідерландів, Німеччини та інших країн, де гідно розвинена відповідна галузь.

Цей законопроєкту про соціальну, а не медичну реформу: чітка вартість медичних послуг, страховий поліс з народження і до смерті, який оплачує соціальна служба, Пенсійний фонд, роботодавець чи відомча організація, формування зарплати медпрацівника, ліки, обладнання, оплата комунальних послуг, тощо. У 2017 році вартість поліса складала трохи понад 300 грн. Є трикутник: пацієнт, Національна служба здоров'я та страхова компанія будь-якої форми власності, хоча в Україні поки що усі приватні. Тобто, ця реформа передбачає соціальний захист наших громадян, які зможуть отримувати якісні медичні послуги своєчасно. Для мене все просто: пацієнтам – якісні послуги, лікарям – гідні зарплати. 

Прикро, але Україна досі є єдиною європейською країною, яка не має обов’язкового загальнодержавного соціального медичного страхування.
Нинішня так звана медична реформа буксує, бо під час її впровадження не були враховані всі ці моменти. Якщо у найближчий не будуть зроблені певні кроки, ми можемо втратити медичну галузь країни.

Коли звітував про свою роботу за 4,5 роки, розповів про ці основні моменти законопроєкту про загальнообов'язкове соціальне медичне страхування під час зустрічей в медичних закладах Житомира - обласний центр крові, обласний перинатальний центр, обласний медично-консультативний діагностичний центр, обласне стоматологічне медичне об'єднання", - написав Борислав Розенблат на своїй сторінці у Facebook.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)