Меню

Budapest Memorandum‬

25-02-2015
262

Сьогодні на 12.00 ми разом з активістами попросили житомирян зібратися на недільне віче, щоб звернутися до світової спільноти. Ми хотіли закликати народи світу зобов'язати уряди своїх країн виконати умови Будапештського меморандуму.
Я дуже уважно ще раз прочитав цей документ. Я був військовослужбовцем, офіцером, коли нашу частину роззброювали згідно з Меморандумом про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Я пам'ятаю слова свого прапорщика, який тоді сказав: "На цьому безпека України закінчилася". Це були пророчі слова 20 років тому.
Я не хочу розуміти наш уряд, Міністерство юстиції, МЗС, які не домагаються виконання умов цього меморандуму. Країни, що його підписали 5 грудня 1994 року взяли на себе обов'язок захистити Україну у випадку військової агресії. Вони повинні виконати ці зобов'язання. Якщо не хочуть захищати, нехай дають зброю, а не просто розповідають про свою "занепокоєність" і "стурбованість". Нам вже набридло це слухати!
Я закликаю усіх українців, що живуть в різних країнах світу, вийти і сказати: ми вимагаємо виконання цих умов. Виходьте на вулиці Нью-Йорка, Парижу, Лондона і просто на листочках пишіть: BUDAPEST MEMORANDUM. Люди будуть підходити і питати, що це таке. А ви будете їм розповідати.
Я вважаю лицемірством з боку Європи та США розказувати нам про демократію і верховенство права в той час, коли вони самі ж не виконують обіцянок. Нехай громадяни країн, які підписували Будапештський меморандум, знають, хто ними керує і яку ціну мають їх підписи під документами.
Якщо з Росії нічого взяти, то уряди США і Великої Британії постійно нас повчають, як треба дотримуватися демократичних принципів. Невже договори, підписані з цими країнами, теж не варті паперу, на якому вони написані?

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)