Меню

Рада підтримала законопроект щодо управителів багатоквартирних будинків замість ЖЕКів

14-06-2016
305

Співавтор законопроекту, народний депутат від «Самопомочі» Альона Бабак наголосила, що законопроект дає змогу продовжувати реформувати житловий сектор, відмовлятися від монополії ЖЕКів та формувати інститут управителів будинків, яких обирають самі їхні мешканці.

«Завдяки попереднім змінам до законодавства, в Україні за рік збільшилася кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 20%, лише за перший квартал – на 1000 більше. Закликаю продовжувати, не відтерміновувати реформу. Нюанс нового законопроекту: мешканці можуть змінити управителя будинку достроково, якщо обрали нового управителя, або створили ОСББ», – сказала Бабак.

Щоб не було колапсу обслуговування будинку, уточнює депутат, перехід повноважень від одного управителя до іншого може тривати до двох місяців.Конкурси на призначення управителів будинків мають відбутися в Україні починаючи з першого липня, уточнюють автори документа.

Фракції коаліції погоджуються з тим, що законопроект дасть змогу поліпшити якість обслуговування житла та модернізувати будинки, зокрема і для зменшення енергоспоживання. 

Частина депутатів, підтримуючи законопроект про управителів житлом та ОСББ, визнають, що ця реформа матиме шалений опір місцевої влади у частині українських міст, оскільки частина місцевих посадовців зацікавлена зберегти систему ЖЕКів та пов’язані з ними корупційні схеми.

Зокрема, за словами Борислава Розенблата, сьогодні до багатьох мажоритарників звертаються виборці та розповідають про шалений супротив від діючих ЖЕКів, які не бажають допускати до ринку ніякі нові формування:

"Дуже важко впроваджувати щось нове у нашій країні. Так, сьогодні дійсно складна ситуація зі створенням ОСББ на місцях. І мала поінформованість людей про їхні права та можливості є однією з причин, чому цей процес йде так повільно. Іншою причиною, яку я вже згадував, є супротив від керівництва діючих ЖЕКів. Я хочу навести приклад з Житомира, де ВЖРЕП №4 вже рік вів боротьбу проти людей, які бажали створити ОСББ. Щоб вижити за нових обставин, обслуговуючі та сервісні компанії повинні надавати дуже якісні послуги. А в старорежимних ЖЕКах до цього не готові. Там не хочуть змінюватися і покращувати якість обслуговування, тому саботують роботу по створенню ОСББ. За відсутності адекватної інформації, їм легше це робити. 
Менше місяця залишається до 1 липня 2016, а люди досі не знають, що на них чекає! 
Проводьте роз'яснювальну роботу серед населення, розповідайте про переваги від створення ОСББ", - повідомив у своєму виступі Борислав Розенблат.

 За інформацією Радіо Свобода.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)