Меню

Треба шукати порозуміння та об’єднуватися навколо захисту України, - Борислав Розенблат

16-02-2017
275

Сьогодні мав виступ на засіданні Житомирської міської ради, під час якого зачепив питання, які сьогодні обговорює вся країна, – введення надзвичайного стану в енергетиці, торговельної блокади на кордоні з ОРДЛО, а також питання підняття тарифів для промисловості.

Вчора було засідання Кабміну, де були зроблені заяви стосовно запровадження в країні надзвичайного стану, який діятиме з 17 лютого до 17 березня 2017 року. 
Ним передбачено застосування графіків погодинного відключення електроенергії кінцевим її споживачам. Звісно, таке рішення зокрема зумовлене торговельною блокадою...

Я вже неодноразово заявляв, що категорично проти будь-якої контрабанди, і тим більше торгівлі з бандугрупупуваннями і терористами!!!. 
Для мене принциповим є питання – ніяких зв’язків!!!

Що стосується вугілля, якого не вистачає сьогодні на наших теплогенеруючих підприємствах…

Скажу так: коли горить хата, треба не розбиратись, хто підпалив її, а гасити пожежу. Зараз, взимку, потрібно забезпечити українців теплом і світлом.

Разом з тим, я вважаю, що Служба Безпеки України і Генпрокуратура мають зайнятися розслідуванням всіх питань, пов’язаних з закупівлею вугілля в ОРДЛО (зокрема і стосовно Роттердам «плюс» чи Роттердам «хрест», як сьогодні його називають). Хто винен у тому, що сьогодні не вистачає вугілля на наших ТЕЦ? Чому про це не подумали раніше?

Міністр Насалик заявив, що у нас є запасів вугілля групи «антрацит» десь на 21 день. Що буде далі – треба вирішувати вже сьогодні.

Винних знайдуть обов’язково... Тільки от я чомусь думаю, що це будуть не ті люди, які винні насправді… Просто знайдуть крайнього. Щоб ви в цьому не сумнівались, я просто кажу, як воно є…

Також під час свого виступу я підняв питання тарифної політики, яка сьогодні не є, м’яко кажучи, проукраїнською.

У вівторок була велика нарада представників міжгалузевих підприємств з парламентарями та експертами, де прозвучало багато нарікань на останні рішення НКРЕ. 
Зокрема, обговорювали підняття у 6 разів тарифів на підключення до електричних мереж підприємств та нових торговельних закладів, а також – разюче збільшення вартості залізничних перевезень.

Це все останнім часом гальмує не лише економіку, а й знищує інвестиційний клімат. Я кажу це як представник пропрезидентської сили. Більше того, ці необдумані кроки засуджують багато депутатів Верховної Ради!!

Важливим нашим досягненням є те, що сьогодні Уряд не підтримав це підняття тарифів! Але ми продовжуємо роботу в напрямку того, щоб тарифи відповідали якості наданих послуг.

Найбільшою проблемою є непрозорість при їх встановленні. Я вже вчора писав про Укрзалізницю, де вартість перевезень для промисловості зросла на 25%. Вони пояснюють це тим, що треба підняти рівень оплати праці, що пальне піднялось в ціні… Проте, ніхто не думає про оптимізацію, знищення корупційних схем та покращення якості послуг...

Хочу одразу зазначити, щоб не було ніяких зловживань, політичних заяв – це все суто економічні питання, які повинні розглядатися виключно в економічній площині.

Підсумовуючи, скажу таке: ми повинні згуртуватися і чітко розібратись в ситуації, яка виникла в нашій країні. Без політичних спекуляцій і взаємозвинувачень. Звертаюсь до політичних партій – сьогодні треба шукати порозуміння та об’єднуватися навколо захисту України!!

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)