Меню

Це перший в історії України літак, побудований без жодної участі нашого ворога - Російської Федерації, - Борислав Розенблат

20-12-2016
262

"Антонов" презентував новий літак без жодної запчастини російського виробництва Державний авіабудівний концерн "Антонов" презентував новий вантажний літак АН-132D. Про це повідомляє Українська правда.

При урочистому викочуванні з ангару був присутній і президент Петро Порошенко. За словами президента, АН-132D продовжує славетну лінійку українських авіатранспортників, серед яких відомі літаки "Антей", "Руслан" та "Мрія". Крім України у створенні вантажного АН-132D брали участь Канада, США, Велика Британія, Німеччина, Франція і Саудівська Аравія.

За словами автора законопроекта про розвиток вітчизняного літакобудування Борислава Розенблата, при спорудженні літака вирішили відмовитися від усіх російських складових: "Раніше усі наші літаки будувалися з використанням запчастин, виготовлених в РФ. А це перший в історії України літак, побудований без жодної участі нашого ворога - Російської Федерації! Щиро вітаю з цією подією керівництво та працівників заводу, моїх колег, які голосували за закони, що дозволили нашому авіабудівному підприємству налагодити зв'язки з новими іноземними партнерами! Результатом цієї співпраці і став цей чудовий літак! Це перший крок до відродження літакобудівельної галузі в Україні! Ми ще покажемо клас!!!"

АН-132D побудували за півтора року. Він може підіймати в небо 9,2 тонни вантажу. Літак має розмах крил 29,2 м при довжині 24,5 метра й висоті 8,8 метра.

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)