Меню

«Я буду боротися до кінця за своє чесне ім’я. Виведу злочинців на чисту воду і змушу відповідати», - Борислав Розенблат

26-06-2017
199

Народний депутат ВРУ Борислав Розенблат продовжує називати провокацією ситуацію, яка сталася з ним ввечері 19 червня. Тоді, за інформацією НАБУ, було затримано охоронця нардепа при отриманні коштів у сумі 200 тисяч доларів готівкою. Ці гроші у якості хабаря начебто призначалися саме Розенблату та ще одному депутату – Максиму Полякову. За майже 300 тисяч доларів ті мали сприяти одній закордонній  компанії вийти на ринок видобутку бурштину в країні, внісши відповідні правки до законопроекту.

Таким чином, нардепів запідозрили в незаконному лобіюванні інтересів іноземної компанії, зацікавленої у видобуванні бурштину в Україні.

З самого початку Борислав Розенблат публічно оголосив, що жодного відношення до цією корупційної схеми не має. За тиждень після скандалу народний депутат від своєї позиції не відмовляється і має намір йти до кінця, аби довести, що ані він, ані його помічники, не вимагали хабарів та не брали коштів за розробку законопроекту чи внесення правок або змін на чиюсь користь.

Читайте також: Коментар нардепа ВРУ Розенблата щодо ситуації із затриманням його охоронця представниками НАБУ.

«Це все ганебна провокація. Справа зшита білими нитками. Таким чином мені намагаються закрити рота, адже я неодноразово говорив про кришування нелегального видобутку бурштину співробітниками поліції, прокуратури та СБУ, - заявив під час зустрічі 26 червня у Житомирі Борислав Розенблат. – Я не виправдовуюся, але доведу, що це злочин проти мене. Не прошу підтримки, а прошу дочекатися поки все стане на свої місця і люди зрозуміють, хто є хто. Ми створили в країні спеціальний орган - НАБУ, наділили їх певними повноваженнями. Вони мають усі можливості для роботи у напрямку боротьби з корупцією, а натомість займаються злочинними діями. Як людина, яка займалася розробкою законопроекту щодо легального видобутку бурштину, звичайно ж, був зацікавлений у тому, аби знайти ринок збуту для цього каміння. Тривалий час ми спілкувалися з цією жінкою (особа, яка начебто представляла закордонну  компанію і передавала хабар охоронцю, - ред), підтримували контакт, обговорювали певні робочі моменти, але мова про якісь кошти за сприяння не заходила».

Розенблат каже, що справу проти нього замовили. Мають докази щодо замовників та виконавців.

Переконаний, що НАБУ та  САП створили злочинну групу, в якій ця жінка – Катерина, була агентом. Своє завдання вона виконувала під прикриттям, адже є інформація про її роботу в правоохоронних органах.

Разом з тим, додає нардеп, НАБУ підіслали агента, аби спровокувати на хабар. Такі дії, відповідного до чинного законодавства, мають каратися позбавленням волі на термін 7 років. Також залишається загадкою, чим керувалися антикорупціонери, коли вели записи розмов і зустрічей депутата ВРУ, прослуховували його. 

Читайте також: "Закликаю журналістів-розслідувачів дослідити ситуацію, в центрі якої опинився я та мої помічники", - нардеп Розенблат.

«Вони не мали права застосовувати це до людини зі статусом «народного депутата». У контексті цього дуже показово виглядають виступи певних осіб щодо зняття депутатської недоторканності. Таким чином парламентарів хочуть зробити слухняними, бо у будь-якій ситуації їх можна буде звинуватити, залякати, щось підкинути, - говорить нардеп ВРУ Борислав Розенблат. – Хто тоді буде працювати? Треба обрати: або ми знищуємо парламентаризм в країні, або залишаємо майданчик для вільного висловлювання думок та позицій. Я буду боротися до кінця за своє чесне ім’я. Виведу злочинців на чисту воду і змушу відповідати за їх дії. Мені неодноразово погрожували, намагалися втягнути у якісь скандали, але я вистояв. Нині намагаються тиснути з новою силою, застосовуючи інформаційне цькування. Я подав заяви до поліції про зникнення двох людей, адже й досі не знаю, де перебувають мій охоронець та помічник та під чиїм впливом знаходяться. Їх мали привезти на суд, але цього так і не сталося. Також звернувся до ГПУ, аби там розібралися із злочинною групою, яку створили ті, хто мав би займатися антикорупційною діяльністю, а не фабрикуванням справ». 

"СЛІД НЕГАЙНО ЗАКІНЧИТИ ЦІ БУРШТИНОВІ ВІЙНИ, ЩОБ НЕ СТРАЖДАЛИ ЛЮДИ"

Борислав Розенблат
(народный депутат Украины)